ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
اعلام مهم ترین دستاورد های سازمان بنادر در سال 97/
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با موفق ارزیابی کردن عملکرد این سازمان از حیث توسعه ظرفیت ها و امکانات در سال 97 ، گفت: سال گذشته 33 پروژه اجرایی با بالغ بر 1800 میلیارد تومان سرمایه گذاری، تکمیل شد و به بهره برداری رسید.

محمد راستاد در تشریح مهم ترین دستاوردها و اقدامات این سازمان در سال 97 با بیان اینکه در سال گذشته از محل منابع داخلی سازمان بنادر حدود 10 هزار میلیارد تومان برای مطالعه و اجرای  200پروژه عمرانی و توسعه ای سرمایه گذاری شد به  پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: خوشبختانه در سال 97،  تجهیز پایانه 2 کانتینری بندر شهید رجایی به 12 دستگاه جرثقیل کانتینری و 3 دستگاه ترانس تینر تکمیل شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام خبر « شروع عملیات اجرایی فاز 3 توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی در سال 97 با اعتبار 800 میلیارد تومان » ، گفت: علاوه بر تکمیل و بهره برداری 3 پست اسکله با طول 600 متر در بندر انزلی، 8 دستگاه مکنده غلات نیز در بندر چابهار به بهره برداری رسید.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از نوسازی ، بازسازی و تعمیر خطوط ریلی و سوزن های بنادر امام خمینی ( ره ) و شهید رجایی به طول 16 کیلومتر خبر داد و اظهار داشت: زیرساخت های گردشگری دریایی در 15 نقطه از سواحل کشور تکمیل شد و به بهره برداری رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان  تکمیل و بهره برداری 12 پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال 97  به میزان 257 میلیارد تومان در بنادر کشور، تاکید کرد: بهره برداری از سیلوی غلات 50 هزار تنی مخازن نگهداری فراورده های نفتی سنگین 20 هزار متر مکعبی در بندر امام خمینی (ره)؛ آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید دام طیور در بندر امام و تکمیل مراحل نهایی انعقاد قرارداد بهره برداری از نخستین ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی جنوب کشور در بندر شهید رجایی با اشتغال زایی 375 نفر  بخشی از سرمایه گذاری های توسعه ای و عمرانی بنادر کشور توسط بخش خصوصی قلمداد می شود.

تعاملات بین المللی سازمان بنادر در سال 97

مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی، از تخصیص 220 میلیارد توام منابع از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر به بخش خصوصی برای 23 طرح در سال 97 خبر داد و درخصوص تعاملات بین المللی این سازمان در سال گذشته اظهار داشت: در زمینه تعاملات بین المللی و دیپلماسی دریایی نیز سازمان بنادر موفق شد در اجلاس سازمان بین المللی دریانوردی ( IMO) ، سازمان بین المللی هیدروگرافی ( IHO) ، سازمان همکاری های اقتصادی ( ECO) و پیانک، پیشنهاد موثری ارائه کند.

وی حضور کی تاک لیم؛ دبیرکل آیمو برای اولین بار در ایران به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان بین المللی دریانوردی را یکی مهم ترین رویداد های سازمان بنادر در سال جاری برشمرد.

برگزاری 20 رخداد منطقه ای و بین المللی در سال جاری

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به برگزاری 20 رخداد منطقه ای و بین المللی در سال جاری در حوزه فعالیت های بندری و دریایی ، برگزاری هفتمین کمیته مشترک همکاری های بندری و دریایی بین ایران و هند ، اضافه کرد: در سال گذشته کریدور ترانزیتی چابهار و موافقت نامه چند جانبه ایران، هند و افغانستان ، با تبادل کالاهایی که انجام شد، عملا فعال شد.

راستاد با اعلام خبر انعقاد و عملیاتی شدن " قرارداد راهبری بندر شهید بهشتی چابهار  توسط شرکت IPGL هندوستان " ، برگزاری اجلاس 5 جانبه کشورهای حاشیه خزر برای تهیه پروتکل ایمنی دریانوردی  ، همایش بین المللی توسعه چابهار برای گشایش بار و تعاملات جدید از طریق چابهار و دوسالانه سواحل و بنادر و سازه های دریایی ( ICOPMAS 2018) از مهم ترین رویدادهای سال 97 محسوب می شود.

افزایش سهم ریلی دربندر شهید رجایی

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام افزایش سهم جا به جایی ریل در بندر شهید رجایی از 10 به 13 درصد ، خاطرنشان کرد: در حوزه تعرفه ها، تلاش شد تخفیفات بندری هم راستا با سیاست های بانکی کشور و بر اساس صرفه و صلاح سازمان بنادر اعمال شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنان اش با اشاره به فعالیت های دریایی ارتقای ایمنی دریانوردی، از خارج سازی 7 فروند شناور مغروقه از آب های خوزستان و بوشهر در سال جاری خبر داد و افزود: به منظور ارتقای فعالیت های هدایت کشتی ها به درون بنادر ، " سامانه تصمیم یار " که برای اولین بار توسط سازمان بنادر در داخل کشور طراحی و ساخته شد، در استان بوشهر به بهره برداری رسید.

بهره برداری از سیستم شناسایی خودکار کشتی  به صورت ماهوره ای در سال 97

راستاد از تولید 30 سلول نقشه الکترونیکی برای بنادر و آبراه های کشور خبر داد و گفت: در راستای کنترل ترافیک دریایی و ایمنی دریانوردی ، ایستگاه های بدون پرسنل ( UNMAN) در کوه مبارک، رامسر و چابهار برای پوشش کامل رادیویی به بهره برداری رسید.

وی همچنین از بهره برداری سیستم شناسایی خودکار کشتی به صورت ماهواره ای خبر و افزود: در زمینه مطالعات راهبردی و اقدمات توسعه مدیریت، سند چشم انداز سازمان بنادر در سال 97 تدوین و تصویب شد.

راستاد همچنین از" تکمیل طرح جامع بنادر بازرگانی کشوردر راستای جهت گیری راهبری کشور در جهت واگذاری بنادر کوچک " ؛ " تکمیل سند جامع هوشمند سازی بنادر کشور" و "راه اندازی گنجینه دریایی دریانوردی ایرانیان در دریای خزر در بندر نوشهر" در سال 97 خبر داد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در پی استقرار نظام ارزیابی عملکرد و استقرار چرخه مدیریت بهره وری در سال جاری، این سازمان موفق شد جایزه ملی بهره وری 1404 را به عنوان دستگاه برتر دریافت کند.

راستاد از تکمیل مطالعات تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان هرمزگان و کسب لوح تقدیر رتبه برتر در محور توسعه دولت الکترونیک در جشنواره شهید رجایی از ریاست جمهوری خبر داد و گفت: در زمینه آموزش های لجستیک بندری ، 740 دوره آموزشی توسط 30 موسسه آموزشی تحت نظارت سازمان بنادر در سال 97 برگزار شد.

۳ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۳۷
کد خبر : ۴۵,۹۹۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید