ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
گردشگری دریایی، سازمان بنادر و دریانوردی
مسیرهای گردشگری دریایی همراه با قیمت‌های تعیین شده شناورها جهت اطلاع مسافران در بنادر شمالی و جنوبی کشور در نوروز ۹۸ اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، از سال گذشته گردشگری دریایی جای خود را بین خانواده‌های ایرانی باز کرده است. کسانی که این نوع گردشگری را تجربه کرده‌اند می‌دانند که چه لذتی انتظارشان را می‌کشد.

درست است که گردشگری دریایی ایران، جوان است و راه طولانی برای رسیدن به سایر کشورهایی دارد که از سال‌های گذشته به این نوع گردشگری پرداخته‌اند، اما با برنامه‌ریزی، فرهنگ سازی و ایجاد تنوع می‌توان از خیلی از کشورها پیشی گرفت چرا که ایران در این حوزه پتانسیل‌های دارد که کشورهای همسایه از آن برخوردار نیستند.

مسافران بوشهر

مسافران استان بوشهر می‌توانند از مسیرهای دریایی بوشهر - خارگ و خارگ - گناوه به عنوان مسیر گردشگری استفاده کنند. مسیر گردشگری دریایی بوشهر - خارگ با ظرفیت کلی ۳۰۸ نفر که هزینه بلیت آن برای بومی‌های خارک ۱۵ هزار تومان و برای غیر بومیان ۲۶ هزار تومان تعیین شده در ایام نوروز فعال خواهد بود و مسیر گردشگری دریایی خارک - گناوه نیز با ظرفیت کلی ۲۷۳ نفر و هزینه بلیت ۱۸ هزار تومانی برای بومیان خارگ و غیربومی‌ها به عنوان یکی دیگر از مسیرهای گردشگری دریایی در نوروز ۱۳۹۸ برای مسافران در دسترس خواهد بود.

مسافران هرمزگان

مسافران هرمزگان می‌توانند در ابوموسی، آفتاب، تیاب، جاسک، چارک، خمیر، سیری، شارجه، باهنر، حقانی، قشم (پهل، زاکری لافت)، کیش، لارک، لنگه، و هرمز از مسیرهای دریایی به منظور گردشگری استفاده کنند. در مجموع ظرفیت کلی برای گردشگران دریایی در این استان بیش از ۱۰۹ شناور است و هزینه بلیت آن از ۱۸ هزار تومان به بالا نرخ‌گذاری شده است.

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان هرمزگان با محوریت استانداری هرمزگان، نرخ مصوب برای سفرهای دریایی مرکز استان از تاریخ دوم فروردین ماه 98 به مسیر بندرعباس به قشم و بالعکس برای مسافران قشم‌وند ۱۷۵۰۰ تومان و برای گردشگران ۲۰ هزار تومان تعیین شده است.

علاوه بر این مسیر بندرعباس به هرمز و بالعکس برای مسافران هرمز وند ۷ هزار تومان، برای دانشجویان ۱۰ هرار تومان و برای گردشگران ۱۵ هزار تومان است و مسیر هرمز به قشم و بالعکس برای قشم‌وند و هرمز وند ۹ هزار تومان و برای گردشگران ۱۷۵۰۰ تومان است. گفتنیاست مسیر بندرعباس به جزیره لارک برای ساکنین جزیره لارک رایگان و برای گردشگران ۳۰ هزار تومان است و تمام مسیرهای دریایی مرکز استان برای گردشگران خارجی، به ازای هر سفر دریایی مبلغ ۳۰ هزار تومان مصوب شده است.


مسافران گلستان

مسافران استان گلستان می‌توانند در بنادر گز و ترکمن از مسیرهای گردشگری دریایی استفاده کنند. ظرفیت کلی برای گردشگران دریایی در این بنادر معادل ۵۳ نفر است و هزینه بلیت ۶۰ هزار تومان تعیین شده است.

مسافران مازندران

آن‌هایی که در ایام نوروز به استان مازندران سفر می‌کنند باید بدانند بنادر امیرآباد، نوشهر و رامسر از مسیرهای گردشگری دریایی بهره‌مند هستند و این در حالی است که ظرفیت کلی در این مسیرها معادل ۱۲۰۰ قایق تفریحی بوده و هزینه بلیت نیز به صورت توافقی اخذ می‌شود.

مسافران گیلان

مسافرانی که به استان گیلان سفر کرده‌اند می‌توانند در بنادر آستارا و انزلی با ظرفیت کلی حدود ۱۰۰۰ هزار قایق و هزینه بلیت توافقی، از مسیرهای گردشگری مربوطه بهره‌مند شوند.

مسافران خوزستان

در مسیرهای تعریف شده آبادان، بندر امام خمینی (ره)، خرمشهر، کویت و جزیره مینو که دارای شناورهای لندینگ‌کرافت و کشتی مسافری هستند، مسافران نوروزی می‌توانند با هزینه ۴۰ هزار تومان به بالا به گردشگری دریایی بپردازند.

سیستان و بلوچستان

در استان سیستان بلوچستان نیز مسافران می‌توانند در بندر چابهار با ظرفیت کلی ۱۰۰۰ قایق تفریحی و هزینه بلیت توافقی در ایام نوروز گردشگری دریایی باشند.


۴ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹
کد خبر : ۴۶,۰۱۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید