ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
تخلیه و بارگیری 90 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی/انجام 19 میلیون نفر سفر در پایتخت سفرهای دریایی ایران/ صادرات غیرنفتی از 36 میلیون تن فراتر رفت
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری 90 میلیون تن انواع کالا در کارنامه عملیاتی بنادر تجاری این استان و انجام 19 میلیون نفر سفر در پایتخت سفرهای دریایی ایران طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه کل بنادر استان هرمزگان طی دوازده ماهه سال 97 اظهار کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان راهبری 72 بندر بزرگ و کوچک را بر عهده دارد که بنادر شهید رجایی، شهید باهنر، قشم و لنگه از جمله مهم ترین بنادر تجاری این استان محسوب می شود.

وی افزود: طی سال گذشته، در مجموع 90 میلیون و 84 هزار و 778 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد که از مجموع عملیات انجام شده در این بنادر، 57 میلیون و 451 هزار و 607 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 32 میلیون و 633  هزار و 171 تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

کاهش 46 درصدی واردات غیرنفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: همچنین پنج میلیون و 438 هزار و 285 تن کالای غیر نفتی وارد بنادر این استان شد که نشانگر کاهش 46 درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن است.

صادرات غیرنفتی از 36 میلیون تن فراتر رفت

عفیفی پور همچنین در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان طی سال گذشته را 36 میلیون و 193 هزار تن اعلام کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: طی دوازده ماهه سال گذشته، حجم کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در این استان از هشت میلیون تن فراتر رفت.

ترانزیت غیرنفتی به رقم 4.2 میلیون رسید

به گفته وی، بالغ بر دو میلیون و 558 هزار و 430 تن کالای غیرنفتی، ترانشیپ و چهار میلیون و237 هزار و 839 تن از اینگونه کالاها ترانزیت شده است.

ترانزیت 45 هزار تن فرآورده نفتی به خارج از کشور

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود از ترانزیت 45هزار و 691 تن انواع مشتقات و فرآورده های نفتی از طریق پایانه ها و بنادر این استان طی سال گذشته خبر داد.

صادرات 11.7 میلیون تن انواع فرآورده نفتی

این مقام مسئول حجم صادرات غیرنفتی طی دوازده ماهه سال 97 را 11 میلیون و 730 هزار و 276 تن اعلام کرد. 

تخلیه و بارگیری کانتینر به مرز 1.5میلیونTEU رسید

عفیفی پور با اشاره به عملکرد بنادر این استان در زمینه عملیات جابجایی کانتینر گفت: طی دوازده ماهه سال گذشته، یک میلیون و597 هزار و 17 TEU کانتینر در استان هرمزگان تخلیه و بارگیری شد که بخش عمده آن مربوط به بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری کشور بوده است.

تردد 66 هزار فروند شناور با رشد 9.4 درصدی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر این استان را 66 هزار و 124 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، چهارهزار و 804 فروند کشتی بالای هزار تن و 61 هزار و 320 فروند از شناورهای پهلو گرفته در بنادر تجاری استان، زیر هزار تن وزن داشته اند.

وی ضمن اشاره به رونق تردد شناورها به بنادر این استان، گفت: پهلوگیری شناورها طی این مدت، در مجموع 9.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

ثبت 19 میلیون نفر سفر طی 12 ماه

عفیفی پور با اشاره به تثبیت جایگاه این استان در افکار عمومی به عنوان "پایتخت مسافرت ها و گردشگری دریایی ایران"، گفت: طی دوازده ماهه سال گذشته، 19 میلیون و 343 هزار و 77 نفرسفر خدمات جابجایی مسافران و گردشگران دریایی در بنادر مسافری، چند منظوره و اسکله های گردشگری این استان انجام شد.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۱۱
کد خبر : ۴۶,۲۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید