ایجاد زیرساخت‌ها برای استقرار گمرک در بندر آستارا
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در بازدید از زیرساخت ها و توانمندی های بندر آستارا گفت: زیرساخت های منطقه ویژه از قبیل ساختمان گمرک، زیرساخت های نرم افزاری، بسترهای الکترونیک و سایر امکانات آماده است و باید گمرک تجهیزات خود را در این ساختمان مستقر کند تا فعالیت رسمی این منطقه آغاز شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا آبایی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در بازدید یک روزه به همراه معاونین این اداره کل در جمع خبرنگاران گفت: در بندر آستارا سرمایه‎گذاری توسط بخش خصوصی انجام می شود و تلاش بر این است که این بندر در اسرع وقت توسعه یابد و مشکلات آن مرتفع شود.
 وی با بیان اینکه در سفر امروز، نشست هایی جداگانه با فرماندار و مدیرکل گمرک آستارا، با هدف فعال کردن کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی بندر انجام شد، ادامه داد: در این بازدید، هیئتی متشکل از کلیه دست‌اندرکاران اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان حضور دارند و مسایل مرتبط را از نزدیک بررسی می کنند.
 آبایی با اشاره به اینکه هر دو بندر آستارا و انزلی در استان گیلان مهم هستند، افزود: با توجه به نقش بنادر شمالی کشور در مقابله با تحریم های دولت‌های متخاصم، باید از این پتانسیل ها به نحو اکمل استفاده کنیم.

 ایجاد زیرساخت‌ها برای استقرار گمرک در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا

 آبایی ضمن تأکید اینکه بنادر آستارا و انزلی باید در بهترین شرایط و تمام توان در خدمت حمل و نقل دریایی باشند، خاطرنشان کرد: این بازدید نشان می دهد که می خواهیم این بندر را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از تلاش برای فعال سازی کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا سخن گفت و توضیح داد: زیرساخت های منطقه ویژه از قبیل ساختمان گمرک، زیرساخت های نرم افزاری، بسترهای الکترونیک و سایر امکانات آماده است و باید گمرک تجهیزات خود را در این ساختمان مستقر کند تا فعالیت رسمی این منطقه آغاز شود.
گفتنی است، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از روند احداث سومین پست اسکله، پایانه اختصاصی غلات، سیلوهای نگهداری غلات، انبارهای در دست احداث، ساختمان اداری منطقه ویژه اقتصادی و سایر ساختمان های اداری در دست احداث این بندر بازدید به عمل آورد و روند پیشرفت این پروژه ها را از نزدیک بررسی و پس از آن با فرماندار و مدیر کل گمرک آستارا دیدار کردند.
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان،بندر آستارا،حمیدرضا آبایی |
کد خبر : ۴۶,۲۸۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید