ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
دیدار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با معاون وزیر حمل و نقل ویتنام
مهندس راستاد؛ معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جریان سفر به ویتنام با معاون وزیر حمل و نقل این کشور دیدار و ضمن بررسی ظرفیت های تجاری و ارتباطی دو کشور بر توسعه همکاری‌های بندری و دریایی تاکید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نوین وان کونگ؛ معاون وزیر حمل و نقل ویتنام  ضمن استقبال گرم از هیئت ایرانی، ابراز امیدواری کرد که این سفر منشاء اتفاقات مثبتی در راستای برقراری ارتباط دریایی و بندری دو کشور گردد.
مهندس راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این دیدار از پذیرایی صمیمانه همتای ویتنامی و همکاران ایشان تشکر نمود و اعلام کرد که هدف از این سفر گسترش همکاری‌ها و ارتباطات دریایی و بندری بین دو کشور است.
مهندس راستاد ضمن تمجید از توانمندی‌های بنادر ویتنام و دانشگاه علوم دریایی این کشور ابراز امیدواری کرد که در آینده این بخش‌ها را به بخش‌های متناظر در ایران متصل گردد.
مدیرعامل سازمان بنادر ضمن تاکید بر اجرای ماده ۱۵ تفاهم‌نامه مشترک کشتیرانی، مبنی بر تشکیل کارگروه مشترک جهت پیگیری مباحث متقابل، گفت: اولین جلسه این کارگروه تا پایان سال جاری میلادی در تهران برگزار خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به توانمندی‌های بندری و نقش ترانزیتی ایران در منطقه، بر اجرای مباحثی در مورد «حمایت و زمینه سازی در راستای راه اندازی خط کشتیرانی بین دو کشور»، «بهره‌برداری از توانمندی‌های دانشگاهی دو کشور و برقراری ارتباط بین مراجع مربوطه» و «ارتباط بین تجار دو کشور و تسهیل در انجام تراکنش‌های مالی فی‌ما‌بین و تسهیل انتقال فرآورده های نفتی بویژه قیر به کشور ویتنام» تاکید کرد.
معاون وزیر حمل و نقل ویتنام نیز ضمن تایید موارد مطرح شده توسط مهندس راستاد پیشنهاد کرد که تمامی موارد از طریق کانال دیپلماسی پیگیری گردد.
در پایان مقرر گردید ضمن اعلام و انتقال مطالب از طریق وزارت امور خارجه، اولین گام تحقق موارد مذکور که همان تشکیل کارگروه مشترک در ایران تا پایان سال 2019 است، انجام گردد.
لازم به ذکر است در این دیدار، دکتر هادی حق شناس؛ معاون امور دریایی سازمان بنادر ومحمدعلی سعیدی پور مدیر کل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر حضور داشتند.
گفتنی است، سفر مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و هیئت همراه به ویتنام براساس دعوت رسمی مقامات عالی‌رتبه دریایی این کشور و با هدف توسعه همکاری‌های بندری و دریایی با توجه به توسعه پر شتاب ویتنام صورت گرفته است.
 

 

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۵:۵۹
کد خبر : ۴۶,۲۹۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید