ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
اجرای مانور ریل-بندر با ۱۳۰ واگن و ۲۰۰ کانتینر در بندر شهید رجایی
معاون اداره کل بازرگانی و بازاریابی راه‌آهن از اجرای مانور ریل-بندر با ۱۳۰ واگن و ۲۰۰ کانتینر در روزهای هشتم و نهم اردیبهشت‌ماه در بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، صادق تخمه‌چی با اشاره به برگزاری مانور ریل-بندر در بندر شهید رجایی اظهار داشت: این مانور با ۱۳۰ واگن و ۲۰۰ کانتینر  در راستای دستیابی به هدف‌ شناسایی و افزایش سهم راه‌آهن در جابه جایی بار‌های بنادر کشور طی روزهای هشتم و نهم اردیبهشت ماه برگزار می شود.

معاون امور حمل‌ونقل داخلی اداره کل بازرگانی و بازاریابی راه‌آهن در خصوص فرایند اجرایی مانور ریل‌-بندر نیز گفت: این مانور پس از مشخص شدن ماهیت محموله و صدور پروانه توسط گمرک آغاز می‌شود. به‌طوریکه محموله با مشخصات گمرکی مشخص، توسط واگن‌های تامین شده از سوی راه‌آهن و کانتینرهای صاحب کالا انجام می‌گیرد.

تخمه چی با اشاره به ماهیت ریلی عمده بارهای موجود در بنادر کشور بیان داشت: افزایش سهم ریل در بندر، وابسته به عملیات گمرکی، عملیات تخلیه و بارگیری،  تمایل صاحب کالا به انتخاب شیوه حمل ریلی (که کرایه و زمان سیر باید نسبت به مد جاده‌ای منطقی باشد) دارد.

وی با اشاره به نفوذ ریل در بندر شهید رجایی گفت: در داخل بندر شهید رجایی علاوه بر دو محوطه «کانشیپ» و «بیکران قشم» که هر کدام سه خط و در مجموع از ۶ خط با قابلیت واگذاری واگن برای بارگیری و تخلیه برخوردار هستند. تعدادی از محوطه‌های خصوصی نیز به خط ریلی مجهز هستند.

معاون اداره کل بازرگانی و بازاریابی راه‌آهن همچنین به وجود قطارهای برنامه‌ای برای بندر شهید رجایی اشاره کرد و گفت: در صورت وجود  محموله کالا برای حمل، قطار برنامه‌ای هر روز ساعت ۲:۲۰ بامداد از بندر‌عباس در ایستگاه انشعاب بندرعباس به مقصد تهران در ایستگاه آپرین اسلامشهر ایجاد شده است.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۰۳
کد خبر : ۴۶,۳۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید