ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار ایجاد مناطق آزاد به منظور حمایت و پشتیبانی از فعالیت های بنادر است/ ضرورت ایجاد مسیرهای ریلی به منظور دسترسی هرچه بهتر به بندر چابهار توسعه بندر چابهار، پیشانی توسعه سواحل مکران/اتصال بندر چابهار به خطوط ریلی در طرح جامع لحاظ شده است اولویت ایجاد مزیت و جاذبه اقتصادی با رویکرد زنجیره حمل و نقل در بندر چابهار / پروژه های زیربنایی در بندر شهید بهشتی به سرعت تکمیل شود/ تعمیرات اساسی و استانداردسازی انبارها به سرعت و قدرت آغاز عملیات اجرایی بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی بنادر در بندر چابهار/ بهره بر داری از ایستگاه جزر و مد سنجی و هواشناسی بندر شهید بهشتی/ استقرار تجهیزات ناوبری و الکترونیکی در برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار ضرورت تعامل بیشتر هند برای عبور از چالش های همکاری در بندر چابهار ارسال سومین محموله ترانزیتی کشور افغانستان/ محصولات استان کرمان از طریق بندر چابهار صادر شد بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ اشتغال 1050 نفر در شرکت های سرمایه گذاری و عمرانی بندر چابهار هیچ نیرویی در حوزه بهداشت و درمان بندر چابهار جذب نشده است
در نشست مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و معاون دریابانی کل کشور بررسی شد؛
تقویت امنیت دریایی ضامن اقتصاد پایدار دریامحور
در راستای تأمین امنیت دریایی سواحل مکران، معاون دریابانی کشور با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در بندر شهید بهشتی چابهار دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در جلسه‌ای با حضور با معاون دریابانی کل کشور که در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد، گفت: برای پیشگیری از خطرات احتمالی و در راستای تأمین امنیت منطقه، اقدامات مثبتی با همکاری بین دستگاه‌ها از جمله مجموعه دریابانی چابهار، شیلات و منطقه آزاد چابهار و  مقامات  استانی و شهری انجام شده است.
آقایی افزود: پهنه گسترده دریایی سواحل مکران، نیازمند کنترل و تقویت امنیت مرزهای دریایی است که از سوی گارد و یگان حفاظت بنادر استان تدابیر امنیتی و دیده بانی اندیشیده شده است .
آقایی برگزاری موفقیت آمیز همایش 7 اسفند چابهار در سال گذشته با حضور سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی را مرهون فضای امن ایجاد شده دانست. 
 وی با اشاره به رشد 83 درصدی تخلیه سوخت و فرآورده های نفتی در سال 97  نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بندر چابهار، خاطرنشان کرد: افزایش سهم تجارت دریایی بندر چابهار به دلیل امنیت دریایی است که می بایست برای حفظ و گسترش آن تلاش کرد.
معاون دریابانی کل کشور نیز در این دیدار گفت: از سال‌های گذشته تاکنون شاهد تغییرات بسیار چشمگیری با تلاش‌های سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه‌های زیرساختی، عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار هستیم.
معاون دریابانی کشور افزود: با تأمین و تقویت هرچه بیشتر امنیت در دریا، باید وظیفه خود نسبت به پاسداری از توسعه بندر چابهار را بپردازیم.
وی تصریح کرد: اولین و مهمترین اولویت دریابانی، حفظ و برقراری امنیت است و فرماندهی دریابانی با نگاه ساختاری بر حفظ و تأمین امنیت بنادر و اسکله ها همکاری خواهد داشت. 
وی در ادامه افزود: برای حفظ و برقراری امنیت دریایی تلاش خواهد شد تا فعالیت‌های توسعه ای در جهت امور تجارت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با فراغ خاطر در دریا تداوم یابد.
معاون دریابانی کل‌کشور اظهار داشت: در راستای خدمت به کشور و حفظ امنیت سواحل مکران از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهیم کرد.
۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۳
کد خبر : ۴۶,۳۸۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید