هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
صادرات غیرنفتی از بنادر هرمزگان 27درصد افزایش یافته است
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افزایش قابل توجه صادرات غیرنفتی از بنادر استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ، سید محمد حکیمی به آمار عملیات انجام گرفته طی 9 ماهه گذشته اشاره کرد و افزود : از ابتدای امسال تاکنون 11 میلیون و 33 هزار و 376 تن کالای غیرنفتی از طریق بنادر هرمزگان به خارج از کشور صادر شده است که از رشد 27 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار می باشد.

وی میزان واردات غیرنفتی را در این مدت 14 میلیون و 73 هزار و 630 تن عنوان کرد و گفت : این میزان در مقایسه با سال گذشته تغییری نیافته است.

حکیمی خاطرنشان کرد : در 9 ماهه گذشته ، یک میلیون و 244 هزار و 79 تن کالای غیرنفتی نیز از طریق این بنادر ترانزیت صورت گرفت که 2درصد افزایش نشان می دهد.

وی کل میزان تخلیه و بارگیری کالا از بنادر استان را 63 میلیون و 937 هزار و 713تن عنوان کرد و با اشاره به اینکه این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 19 درصد افزایش یافته است افزود : از کل عملیات انجام شده در سطح بنادر استان ، 35 میلیون و 983 هزار و 6 تن مربوط به کالای غیرنفتی و مابقی مربوط به مواد نفتی می باشد که به ترتیب از رشد 20 و 17 درصدی برخوردار بوده است.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در عین حال از افزایش 7 درصدی صادرات مواد نفتی خبر داد و اضافه کرد : در این مدت 9میلیون و 8 هزار و 213 تن مواد نفتی از طریق بنادر به خارج از کشور صادر شد.

وی میزان ترانزیت این مواد را در این مدت 52 هزار و 549 تن عنوان کرد و گفت : میزان ترانزیت مواد نفتی در این مدت بیش از 120 درصد رشد نشان می دهد.

حکیمی در ادامه گفت : از ابتدای امسال تاکنون ، 4 میلیون و 256 هزار و 900 تن مواد نفتی از طریق بنادر استان وارد کشور شد که 13 درصد افزایش نشان می دهد.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود : در این مدت یک میلیون و 674 هزار و 500 TEU کانتینر در بنادر استان تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، بیش از 15 درصد رشد یافته است.

وی در پایان تصریح کرد : آمار جابجایی مسافر در این مدت از طریق بنادر مسافری ، به 4 میلیون و 575 هزار و 232 نفر رسید که از رشد 15درصدی برخوردار بوده است.

۳۰ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰
کد خبر : ۴,۶۴۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید