مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
صادرات غیرنفتی از بنادر هرمزگان 27درصد افزایش یافته است
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افزایش قابل توجه صادرات غیرنفتی از بنادر استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ، سید محمد حکیمی به آمار عملیات انجام گرفته طی 9 ماهه گذشته اشاره کرد و افزود : از ابتدای امسال تاکنون 11 میلیون و 33 هزار و 376 تن کالای غیرنفتی از طریق بنادر هرمزگان به خارج از کشور صادر شده است که از رشد 27 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار می باشد.

وی میزان واردات غیرنفتی را در این مدت 14 میلیون و 73 هزار و 630 تن عنوان کرد و گفت : این میزان در مقایسه با سال گذشته تغییری نیافته است.

حکیمی خاطرنشان کرد : در 9 ماهه گذشته ، یک میلیون و 244 هزار و 79 تن کالای غیرنفتی نیز از طریق این بنادر ترانزیت صورت گرفت که 2درصد افزایش نشان می دهد.

وی کل میزان تخلیه و بارگیری کالا از بنادر استان را 63 میلیون و 937 هزار و 713تن عنوان کرد و با اشاره به اینکه این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 19 درصد افزایش یافته است افزود : از کل عملیات انجام شده در سطح بنادر استان ، 35 میلیون و 983 هزار و 6 تن مربوط به کالای غیرنفتی و مابقی مربوط به مواد نفتی می باشد که به ترتیب از رشد 20 و 17 درصدی برخوردار بوده است.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در عین حال از افزایش 7 درصدی صادرات مواد نفتی خبر داد و اضافه کرد : در این مدت 9میلیون و 8 هزار و 213 تن مواد نفتی از طریق بنادر به خارج از کشور صادر شد.

وی میزان ترانزیت این مواد را در این مدت 52 هزار و 549 تن عنوان کرد و گفت : میزان ترانزیت مواد نفتی در این مدت بیش از 120 درصد رشد نشان می دهد.

حکیمی در ادامه گفت : از ابتدای امسال تاکنون ، 4 میلیون و 256 هزار و 900 تن مواد نفتی از طریق بنادر استان وارد کشور شد که 13 درصد افزایش نشان می دهد.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود : در این مدت یک میلیون و 674 هزار و 500 TEU کانتینر در بنادر استان تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، بیش از 15 درصد رشد یافته است.

وی در پایان تصریح کرد : آمار جابجایی مسافر در این مدت از طریق بنادر مسافری ، به 4 میلیون و 575 هزار و 232 نفر رسید که از رشد 15درصدی برخوردار بوده است.

۳۰ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰
کد خبر : ۴,۶۴۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید