طی عملیات جستجو و نجات دریایی بندر چابهار صورت گرفت؛
نجات جان 5 صیاد لنج حادثه دیده در آبهای دریای عمان
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان 5 صیاد توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار درآب های دریای عمان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، سیدحسن ابراهیمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان از نجات جان 5 صیاد توسط مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) درآب های دریای عمان خبر داد.
 ابراهیمی ضمن بیان جزئیات این حادثه دریایی اظهار داشت: در شامگاه پانزدهم اردیبهشت 98 یک لنج صیادی با 5 نفر سرنشین در فاصله 20 مایلی از بندر چابهار به علت مشکل موتوری و ورود آب به موتورخانه به مدت  6 ساعت در دریا سرگردان بودند که پس از دو ساعت عملیات جستجو و نجات دریایی، افراد مضطر به وسیله شناور  ناجی 5 ، نجات یافته و به محل امن انتقال داده شدند. ابراهیمی خاطرنشان کرد: نجات یافتگان در صحت و سلامت کامل به سر می برند و وضعیت جسمانی آنها رضایت بخش گزارش شده است.
این مقام مسئول به مالکان، فرماندهان و خدمه شناورهای سنتی و لنج ها توصیه کرد: حتما به اطلاعات هواشناسی روزانه که روی کانال 69 توسط مرکز (MRCC) اعلام می گردد توجه ویژه ای داشته و از صحت تجهیزات ارتباطی قبل سفر اطمینان حاصل نمایند.
وی از فرماندهان شناورها خواست در صورت هرگونه حادثه  مرکز (MRCC)  روی کانال 16 دریایی را خطاب قرار داده یا با تماس با (شماره 1550) این مرکز را در جریان کامل حادثه جهت عملیات امداد و نجات و ارائه خدمات موثر قرار دهند.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۱۸
کد خبر : ۴۶,۵۲۶