جابجایی کانتینر خالی از بندر خرمشهر به بندر امام خمینی و بالعکس از طریق شبکه ریلی
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از جابجایی کانتینر خالی از مسیر بندر خرمشهر به بندر امام خمینی ازطریق حمل و نقل شبکه ریلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندرو دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی در نشست مشترک مدیران و فعالان حمل و نقل ترکیبی که با حضور مدیر کل راه آهن جنوب،نمایندگان گمرک ،راه آهن خرمشهر ، اهواز و کشتیرانی جمهوری اسلامی در سالن اجتماعات این بندر برگزار شد.ضمن اعلام این خبر افزود: مقرر شد شرکت حمل و نقل ترکیبی جمهوری اسلامی نسبت به تهیه 25 دستگاه واگن برای حمل کانتینرهای خالی از بندر خرمشهر به بندر امام خمینی و بالعکس اقدام کند.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه به تشریح گزارشی در خصوص آخرین وضعیت شبکه ریلی بندر خرمشهر و اقدامات صورت گرفته به منظور توسعه سهم ریلی در حمل و نقل ترکیبی پرداخت، و با اشاره به آماده بودن زیر ساخت های ریلی در بندر خرمشهر گفت: راه اندازی ناوگان حمل و نقل ریلی با داشتن نقاط قوت و مزیت های سودمند یکی از شاخص های بنادر نسل سوم وزمینه مساعدی برای تحقق اهداف کلان اقتصادی است.

وی جابجایی کالا ،کاهش ترافیک عملیاتی ،صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش قیمت تمام شده کالا را از مزایای سیستم حمل و نقل ریلی عنوان کرد وافزود: امیدواریم با استفاده از مسیر ریلی ، زمینه افزایش حجم ترانزیت کالا از بندر خرمشهر بیش از پیش فراهم شود.

در این نشست متصل شدن باسکول ریلی از لحاظ نرم افزاری به سامانه الکترونیکی گمرک،برگزاری جلسه با گمرک بندر امام خمینی  در خصوص حمل و نقل کانتینرهای پر با توجه به فرآیند گمرکی و مشکلات احتمالی و  صدور بارنامه ریلی توسط گمرک ایران با کمترین تشریفات اداری تصویب شد.

در ادامه  مدیران و نمایندگان ارگان های مربوط به بیان مشکلات موجود  در حمل و نقل ریلی و همچنین پیشنهادات و راه حل های رفع این موانع پرداختند.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۹:۳۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۶,۶۲۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید