ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار ایجاد مناطق آزاد به منظور حمایت و پشتیبانی از فعالیت های بنادر است/ ضرورت ایجاد مسیرهای ریلی به منظور دسترسی هرچه بهتر به بندر چابهار توسعه بندر چابهار، پیشانی توسعه سواحل مکران/اتصال بندر چابهار به خطوط ریلی در طرح جامع لحاظ شده است اولویت ایجاد مزیت و جاذبه اقتصادی با رویکرد زنجیره حمل و نقل در بندر چابهار / پروژه های زیربنایی در بندر شهید بهشتی به سرعت تکمیل شود/ تعمیرات اساسی و استانداردسازی انبارها به سرعت و قدرت آغاز عملیات اجرایی بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی بنادر در بندر چابهار/ بهره بر داری از ایستگاه جزر و مد سنجی و هواشناسی بندر شهید بهشتی/ استقرار تجهیزات ناوبری و الکترونیکی در برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار ضرورت تعامل بیشتر هند برای عبور از چالش های همکاری در بندر چابهار ارسال سومین محموله ترانزیتی کشور افغانستان/ محصولات استان کرمان از طریق بندر چابهار صادر شد بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ اشتغال 1050 نفر در شرکت های سرمایه گذاری و عمرانی بندر چابهار هیچ نیرویی در حوزه بهداشت و درمان بندر چابهار جذب نشده است
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در نشست خبری با رسانه‌های ملی عنوان کرد:
جایگاه مهم بندر امام خمینی(ره) در امنیت غذایی کشور
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در نشست خبری با رسانه‌های ملی کشور ضمن اشاره به نقش و جایگاه بندر امام خمینی(ره) در زنجیره‌ی تأمین کالا، تخلیه و بارگیری عمده‌ی کالاهای اساسی مورد نیاز کشور در این بندر بزرگ تجاری را گویای اهمیت نقش آن در برقراری امنیت غذایی کشور دانست.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، در این نشست خبری با شرکت خبرنگاران سرویس‌های اقتصادی خبرگزاری‌های تسنیم، فارس، ایلنا و روزنامه‌های اطلاعات، جهان صنعت، ایران روز پنج شنبه پس از بازدید میدانی این هیأت رسانه‌ای از روند فعالیت‌های جاری در مجتمع بزرگ بندری امام خمینی(ره) انجام شد، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به پرسش‌های آنان در خصوص عملکرد اخیر این بندر در حوزه تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی پاسخ داد.

عادل دریس ضمن بیان ویژگی‌ها و مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)، در خصوص طرح‌های توسعه‌ای با هدف افزایش ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی و توان عملیاتی با بهره‌گیری از توان و منابع بخش خصوصی توضیحاتی ارائه کرده و اهم پروژه‌های سرمایه گذاری در حال فعالیت و در دست احداث در این مجتمع بزرگ بندری را تشریح کرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)، میزان تخلیه و بارگیری انواع کالاها از جمله کالاهای اساسی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را بسیار قابل توجه عنوان کرد و از افزایش ۹۰ درصدی میزان تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی طی دوماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران شرکت کننده در این نشست خبری در خصوص میزان واردات کالاهای اساسی به کشور، از روند افزایشی تخلیه و بارگیری این نوع کالاها طی مدت اخیر خبر داد.

عادل دریس تصریح کرد: در حال حاضر ۹ الی ۱۰ فروند کشتی به طور همزمان در این بندر تخلیه می‌کنند و تناژ تخلیه روزانه یک کشتی از مرز ۳۱ هزار تن نیز گذشته است.

در این نشست نیز معاونین اموربندری و اقتصادی، فنی و نگهداری و رئیس اموردریایی نیز حضور داشته و به استناد آمار و ارقام آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای بندر امام خمینی(ره) را تشریح کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه این بندر عمدتا در حوزه صادرات محمولات کانتینری که شامل محصولات صنایع پتروشیمی صنایع همجوار می‌شود، فعال است، گفت: تا کنون بالغ بر ۵ هزار TEU طی دوماهه نخست سال جاری بارگیری شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در ادامه توضیحات خود درباره ی فرآیند تخلیه و خروج کالا از بندر امام خمینی(ره)، جزییات روند خروج کالا پس از انجام تشریفات و مراحل قانونی را تشریح کرده و با اشاره به اهتمام برای تسریع در روند خروج کالاها، همفکری و تشریک مساعی ارگان‌های ذیربط را از جمله اقدامات اخیر در این خصوص عنوان کرد.

عادل دریس در ادامه خاطر نشان کرد: یک فروند کشتی حامل دام زنده و یک فروند حامل برنج از جمله کالاهایی بودند که طی مدت اخیر در بندر امام خمینی(ره) پهلوگیری و تخلیه شده‌اند و  به منظور تسریع در روند ورود و تخلیه کالاهای اساسی مورد نیاز کشور تقسیم کار بین بنادر بزرگ کشور صورت پذیرفته و بخشی از کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در بنادر شهید رجایی و چابهار پهلو گرفته‌اند.

وی همچنین بیان داشت: امکان بهره‌گیری از توان حمل و نقل ریلی، از جمله تمهیدات اخیری است که با ایجاد زمینه بارگیری به میزان ۲۲ هزار تن فراهم آمده است اما تمایل عمده صاحبان کالا به استفاده از حمل و نقل جاده‌ای است چرا که تمامی مبادی مصرف در کشور به شبکه ریلی متصل نشده است و  با اتخاذ رویکرد حمل و نقل ترکیبی درصدد توسعه بهره‌گیری از حمل و نقل ریلی و ترغیب صاحبان کالا از این مزیت هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تصریح کرد: میزان شناورهای ورودی به مجتع بندری امام خمینی(ره) به استناد آمار و ارقام طی مدت اخیر نه تنها روند کاهشی بلکه روندی افزایشی را نشان می‌دهد.

وی همچنین با اشاره گفتگوهای اخیر با مسئولین اخیر برای لایروبی اروند روند یادآور شد روند اجرای مفاد قرارداد الجزایر بین ایران و عراق طی توافق‌های اخیر با طرف عراقی شتاب گرفته و به مراحل اجرایی نزدیک می‌شود.


نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 12
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 11
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 10
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 9
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 8
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 7
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 6
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 4
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 3
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 2
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 1

۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۵۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۶,۷۱۴
Loading

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید