مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در نشست خبری با رسانه‌های ملی عنوان کرد:
جایگاه مهم بندر امام خمینی(ره) در امنیت غذایی کشور
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در نشست خبری با رسانه‌های ملی کشور ضمن اشاره به نقش و جایگاه بندر امام خمینی(ره) در زنجیره‌ی تأمین کالا، تخلیه و بارگیری عمده‌ی کالاهای اساسی مورد نیاز کشور در این بندر بزرگ تجاری را گویای اهمیت نقش آن در برقراری امنیت غذایی کشور دانست.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، در این نشست خبری با شرکت خبرنگاران سرویس‌های اقتصادی خبرگزاری‌های تسنیم، فارس، ایلنا و روزنامه‌های اطلاعات، جهان صنعت، ایران روز پنج شنبه پس از بازدید میدانی این هیأت رسانه‌ای از روند فعالیت‌های جاری در مجتمع بزرگ بندری امام خمینی(ره) انجام شد، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به پرسش‌های آنان در خصوص عملکرد اخیر این بندر در حوزه تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی پاسخ داد.

عادل دریس ضمن بیان ویژگی‌ها و مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)، در خصوص طرح‌های توسعه‌ای با هدف افزایش ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی و توان عملیاتی با بهره‌گیری از توان و منابع بخش خصوصی توضیحاتی ارائه کرده و اهم پروژه‌های سرمایه گذاری در حال فعالیت و در دست احداث در این مجتمع بزرگ بندری را تشریح کرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)، میزان تخلیه و بارگیری انواع کالاها از جمله کالاهای اساسی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را بسیار قابل توجه عنوان کرد و از افزایش ۹۰ درصدی میزان تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی طی دوماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران شرکت کننده در این نشست خبری در خصوص میزان واردات کالاهای اساسی به کشور، از روند افزایشی تخلیه و بارگیری این نوع کالاها طی مدت اخیر خبر داد.

عادل دریس تصریح کرد: در حال حاضر ۹ الی ۱۰ فروند کشتی به طور همزمان در این بندر تخلیه می‌کنند و تناژ تخلیه روزانه یک کشتی از مرز ۳۱ هزار تن نیز گذشته است.

در این نشست نیز معاونین اموربندری و اقتصادی، فنی و نگهداری و رئیس اموردریایی نیز حضور داشته و به استناد آمار و ارقام آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای بندر امام خمینی(ره) را تشریح کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه این بندر عمدتا در حوزه صادرات محمولات کانتینری که شامل محصولات صنایع پتروشیمی صنایع همجوار می‌شود، فعال است، گفت: تا کنون بالغ بر ۵ هزار TEU طی دوماهه نخست سال جاری بارگیری شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در ادامه توضیحات خود درباره ی فرآیند تخلیه و خروج کالا از بندر امام خمینی(ره)، جزییات روند خروج کالا پس از انجام تشریفات و مراحل قانونی را تشریح کرده و با اشاره به اهتمام برای تسریع در روند خروج کالاها، همفکری و تشریک مساعی ارگان‌های ذیربط را از جمله اقدامات اخیر در این خصوص عنوان کرد.

عادل دریس در ادامه خاطر نشان کرد: یک فروند کشتی حامل دام زنده و یک فروند حامل برنج از جمله کالاهایی بودند که طی مدت اخیر در بندر امام خمینی(ره) پهلوگیری و تخلیه شده‌اند و  به منظور تسریع در روند ورود و تخلیه کالاهای اساسی مورد نیاز کشور تقسیم کار بین بنادر بزرگ کشور صورت پذیرفته و بخشی از کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در بنادر شهید رجایی و چابهار پهلو گرفته‌اند.

وی همچنین بیان داشت: امکان بهره‌گیری از توان حمل و نقل ریلی، از جمله تمهیدات اخیری است که با ایجاد زمینه بارگیری به میزان ۲۲ هزار تن فراهم آمده است اما تمایل عمده صاحبان کالا به استفاده از حمل و نقل جاده‌ای است چرا که تمامی مبادی مصرف در کشور به شبکه ریلی متصل نشده است و  با اتخاذ رویکرد حمل و نقل ترکیبی درصدد توسعه بهره‌گیری از حمل و نقل ریلی و ترغیب صاحبان کالا از این مزیت هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تصریح کرد: میزان شناورهای ورودی به مجتع بندری امام خمینی(ره) به استناد آمار و ارقام طی مدت اخیر نه تنها روند کاهشی بلکه روندی افزایشی را نشان می‌دهد.

وی همچنین با اشاره گفتگوهای اخیر با مسئولین اخیر برای لایروبی اروند روند یادآور شد روند اجرای مفاد قرارداد الجزایر بین ایران و عراق طی توافق‌های اخیر با طرف عراقی شتاب گرفته و به مراحل اجرایی نزدیک می‌شود.


نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 12
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 11
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 10
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 9
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 8
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 7
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 6
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 4
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 3
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 2
نشست خبری مدیرکل با رسانه های ملی 1

۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۵۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۶,۷۱۴
Loading

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید