تمدید مجوز بهره برداری آبگیر کارخانه آب شیرین کن چابهار- کنارک توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان از تمدید مجوز بهره برداری (مرحله دوم) آبگیر کارخانه آب شیرین کن چابهار – کنارک با کاربری صنعتی متعلق به شرکت آب و فاضلاب استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، عباس آذرپیکان معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی استان از تمدید مجوز بهره برداری (مرحله دوم) آبگیر کارخانه آب شیرین کن چابهار – کنارک با کاربری صنعتی متعلق به شرکت آب و فاضلاب استان خبر داد.
آدرپیکان اذعان داشت: در حال حاضر موضوع تامین آب شهرستانهای چابهار و کنارک بعنوان بزرگترین معضل منطقه محسوب می گردد بطوریکه با افزایش جمعیت، اجرای طرح های عمرانی  مراحل جدیدی را پشت سر می گذارد و بر ابعاد این موضوع می افزاید و تامین آب مورد نیاز در زمینه شرب و سایر مصارف بعنوان پیش شرط اصلی تحقق برنامه های آتی عمرانی این منطقه محسوب می گردد.
وی افزود: با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و آب و هوایی منطقه مورد مطالعه و کم آبی کلی در استان، استفاده از آب شیرین کن خصوصاً در مناطقی که در مجاورت دریای آزاد قرار دارند، بعنوان تنها راه حل سهل الوصول و زود بازده بکار گرفته می شود.
آذرپیکان خاطرنشان کرد: کارخانه آب شیرین کن چابهار – کنارک در محور 30 جاده مواصلاتی این دو شهرستان واقع شده که با حمایت و تسریع در اخذ مجوز بهره برداری توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان مشغول به فعالیت بوده و با اشتغال زایی 85 نفر بصورت مستقیم، امید مجدد زندگی و پویایی را در منطقه به ارمغان آورده است.
۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۳۱
کد خبر : ۴۶,۷۸۴

نظرات بینندگان


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.