بازدید دکتر جمالی نژاد معاون محترم عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از بندر چابهار
دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و ریاست سازمان شهرداری ها و دهیاری ها از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کرد.
در این بازدید که صبح جمعه (۱۰ خرداد ۹۸) انجام شد؛ بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان ضمن تشریح قابلیت ها، پتانسیل ها و نقش کلیدی بندر چابهار در دوران تحریم های ظالمانه علیه کشور،  ارتقاء سهم تجارت دریایی کشور را با استفاده از بندر چابهار ؛ راهبردی در برون رفت از تنگناهای اقتصادی و سیاسی وارد بر کشور عنوان کرد.
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، بندر چابهار را بعنوان بندری بدون محدودیت در ورود و تامین بخشی از کالاهای اساسی مورد نیاز کشور خواند که با چشم انداز آتی و تکمیل فازهای بعدی نقش موثری در پویایی منطقه و توسعه همکاری های اقتصادی علی الخصوص کشورهای همسایه در حوزه های واردات، صادرات و ترانزیت خواهد داشت.
 
شایان ذکر است در سفر اخیر وزیر امور خارجه کشور به بندر چابهار، قابلیت ها و توسعه این بندر راهبردی و افزایش همکاری ها با بندر گوادر پاکستان و افزایش مبادلات تجاری از طریق خطوط ریلی بین دو بندر مورد توجه قرار گرفت.
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶
کد خبر : ۴۶,۷۹۰

نظرات بینندگان


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.