ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
پیوستن مدیرعامل سازمان بنادر به بسیج ملی کنترل فشار خون/ اعضای شورای حمل و نقل استان هرمزگان عضو کمپین شدند
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به همراه اعضای شورای هماهنگی حمل و نقل استان هرمزگان به کمپین بسیج ملی فشارخون پیوستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان "محمد راستاد" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی که روز دوشنبه 20 خردادماه به هرمزگان سفر کرده بود، پس از پایان نخستین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل استان هرمزگان که در بندر شهید رجایی برگزار شد، به همراه مدیران شرکت کننده در نشست این شورا، با عضویت در طرح ملی کنترل فشار خون، به این کمپین پیوستند.

محمد راستاد که ریاست جلسه نخست شورای هماهنگی حمل و نقل استان هرمزگان در سال 98 را برعهده داشت، همراه با دیگر اعضای این شورا متشکل از مدیران کل ادارات زیر مجموعه وزارت راه (بنادر و دریانوردی، راه و شهرسازی، شرکت فرودگاه ها، هواشناسی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، پلیس راه، هواپیمایی جمهوری اسلامی، آزمایشگاه مکانیک فنی خاک و راه آهن جمهوری اسلامی ایران ) به طرح بسیج ملی کنترل فشار خون پیوستند.

یادآور می شود، مرحله دوم طرح ملی کنترل فشار خون با هدف اجرای برنامه ملی غربالگری وکنترل فشار خون شناسایی افراد مبتلا و انجام مراقبتهای درمانی با مشارکت وزارت بهداشت از 18 خردادماه جاری، آغاز و تا 15 تیرماه ادامه دارد.

شایان ذکر است، طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان با فعالیت سه درمانگاه و یک پایگاه اورژانس در بندر شهید رجایی، پایگاه اورژانس بندر شهید باهنر و شهرک های مسکونی در حال اجراست.

گفتنی است، افراد بالای 30 سال، زنان باردار و بیماران کلیوی گروه هدف این طرح هستند. با اجرای این برنامه، در یک دهه اینده آمار سکته قلبی، مغزی و نارسایی کلیه کاهش چشمگیری خواهد یافت.

بر اساس گزارش های اعلام شده توسط وزارت بهداشت، نزدیک به 50 درصد از افرادی که مبتلا به فشار خون هستند، از بیماری شان اطلاع ندارند؛ فشار خون طبیعی بین 12-7 است.

 فشار خون با علایم خاموش پس از 15 سال باعث نارسایی در بدن می شود که بر روی روند کار و زندگی افراد تاثیرات منفی می گذارد و می تواند چرخه زندگی را مختل کند.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰
کد خبر : ۴۶,۸۹۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید