ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
بررسی ایمنی و مشکلات شناورهای سنتی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، معاونین و روسای ادارات و جمعی از مدیران مرتبط بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار از شناورهای سنتی پهلوگرفته این بنادر بازدید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان به همراه معاونین و جمعی از روسای مرتبط ادارات بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، در بازدیدی 3 ساعته مسائل و مشکلات شناورهای سنتی این دو بندر را بررسی کردند.
در این بازدید مدیر کل بنادر و دریانوردی استان ضمن تأکید بر بررسی میزان بار و مدارک شناورها، بررسی ایمنی فیزیکی و توانایی خروج سریع از بندر را مورد تاکید قرار داد.
وی خواستار شد فرآیند لازم برای حل و فصل امور شناورها برنامه ریزی و‌ از فرآیندهای قانونی موجود در جهت خروج سریع شناورها از اسکله ها استفاده گردد.
 
آقایی در ادامه با بیان اینکه با ارائه راهکار، موضوعات مرتبط با شناورهای سنتی پیگیری و رفع گردد، افزود: به منظور رعایت الزامات ایمنی و به حداقل رساندن آسیب ها و خطرات احتمالی از پذیرش غیر ایمن شناورها جداً خودداری گردد. 
 
وی آمادگی همیشگی شناورها، تیم های عملیاتی و حضور افراد مطلع در جهت کاهش ریسک در شرایط بحران را مورد تاکید قرار داد.
در این بازدید سیدحسن ابراهیمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان تسریع در عملیات تخلیه شناورها را به عنوان یکی دیگر از راهکارهای جلوگیری از بروز حادثه اظهار کرد.
همچنین مجتبی محمدزاده رئیس بندر شهید کلانتری نیز در این بازدید گفت: با اخذ تعهد و مسئولیت صاحبان شناورها، آمادگی برای اختصاص محوطه ای برای تخلیه بار شناورها بصورت 24 ساعته‌ وجود دارد.

 

شناور سنتی3

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۶
کد خبر : ۴۷,۰۰۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید