در تجارت و سرمایه گذاری به همکاری با همسایگان اهمیت خاصی داده ایم
معاون اقتصادی رئیس جمهور درخصوص حضور سرمایه گذاران کشورهای همسایه در ایران گفت: به کار با همسایگان اهمیت خاصی داده ایم و به همین جهت در حوزه تجارت و سرمایه گذاری و به منظور تعریف پروژه های مشترک امیدواریم بیشترین میزان استقبال و حمایت را در این زمینه دریافت کنید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور عصر امروز در نشست بررسی مشکلات سرمایه گذاران خارجی در منطقه آزاد تجاری چابهار اظهار داشت: سیاست دولت استقبال و حمایت کامل و همه جانبه از سرمایه گذاری خارجی در کشور و به طور خاص در مناطق آزاد تجاری است.
وی افزود: در بدنه اداری ممکن است این هدف و سیاست دولت به خوبی اجرایی نشده باشد چراکه پیشینه ساختار اداری ما خیلی به این موضوعات آشنا نبود اما اکنون نه فقط دولت، بلکه در سطح نظام جمهوری اسلامی ایران کاملا اجماعی در حمایت از سرمایه گذاران خارجی صورت گرفته است.
نهاوندیان با اشاره به اینکه برای هماهنگی بیشتر در سیاست های اقتصادی کشور، شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه تشکیل شده و هر هفته تشکیل جلسه می دهد گفت: تردید نداشته باشید سیاست قاطع و جدی ما حمایت از سرمایه گذاری است.
وی درخصوص حضور سرمایه گذاران کشورهای همسایه در ایران اظهار داشت: به طور ویژه در شرایط کنونی به کار با همسایگان اهمیت خاصی داده ایم و به همین جهت در حوزه تجارت و سرمایه گذاری و به منظور تعریف پروژه های مشترک امیدواریم بیشترین میزان استقبال و حمایت را در این زمینه دریافت کنید.
معاون اقتصادی رئیس جمهور اضافه کرد: اینکه بتوانیم کالای افغانستانی و پاکستانی را به شکل تهاتر، مبادلات مالی بانکی و غیربانکی و هر طریق ممکن، به ایران وارد کنیم مورد توافق و حمایت دولت است.
نهاوندیان با بیان اینکه در برخی حوزه ها غیر از صادرات و واردات نیز می توانیم روی پروژه های مشترک با همسایگان کار کنیم، بیان کرد: مطالعات گسترده ای در آغاز دولت یازدهم در استان سیستان و بلوچستان به منظور کشف معادن جدید آغاز شد که به کشفیات خوبی در حوزه معدنی دست پیدا کردیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: کسانی که امروز در ایران برای سرمایه گذاری حضور داشته باشند در آینده از این تصمیم خود خشنود خواهند بود و دیگرانی که امروز حضور ندارند پشیمان خواهند بود.
۴ تیر ۱۳۹۸ ۲۰:۰۵
کد خبر : ۴۷,۰۶۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید