به منظور افزایش ترافیک بار و کالا در بندر چابهار صورت پذیرفت؛
نشست مشترک با شرکت های حمل و نقل بخش خصوصی در تهران
نشست مشترک تیم اقتصادی و اپراتور هندی بندر شهید بهشتی چابهار با شرکت های حمل و نقل بخش خصوصی و فعالین اقتصادی در تهران برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛ جلسه مشترک مدیران بندری و سرمایه گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و شرکت اپراتور هندی IPGL با فعالین اقتصادی و شرکت های حمل و نقل بخش خصوصی در تهران برگزار شد.
در این جلسه درخصوص قابلیت های بندر چابهار در جهت افزایش ترافیک بار و کالا، جذب تجار و سرمایه گذاران بخش خصوصی و همچنین تشریح مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای ویژه بندر چابهار مذاکراتی صورت پذیرفت.
گفتنی است؛ شرکت IPGL هندی از سال گذشته با اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان قرارداد اپراتوری درخصوص تخلیه، بارگیری و تأمین تجهیزات استراتژیک منعقد کرده که فعالیت این شرکت هندی از ابتدای دی ماه با افتتاح رسمی دفتر این شرکت در بندر شهید بهشتی چابهار آغاز شد.
از نیمه دی ماه اپراتوری بندر شهید بهشتی چابهار رسما به شرکت IPGL کشور هندوستان واگذار شد که فعالیت شرکت مذکور در چابهار به صورت یک سال و نیم قرارداد کوتاه مدت موقت و سپس قرارداد میان مدت ۱۰ ساله خواهد بود.
در این مدت هندی ها علاوه بر اپراتوری بندر شامل تخلیه و بارگیری، به ساخت، تأمین و نصب تجهیزات استراتژیک نیز اقدام کرده و همچنین بازاریابی فعالیت بندر را هم عهده دار هستند؛ در پایان این ۱۰ سال، علاوه بر پرداخت اجاره ماهیانه بندر، تجهیزاتی که خریداری و نصب کرده اند نیز به ایران واگذار می شود.
خاطرنشان می شود؛ در دیگر بنادر بزرگ دنیا مرسوم است که راهبری بندر را به شرکت های معتبر اپراتوری بنادر واگذار کنند و این برای نخستین بار در ایران است که راهبری و اپراتوری یک بندر به شرکتی خارجی واگذار شده است.
۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۲۹
کد خبر : ۴۷,۲۴۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید