در بازدید رئیس مرکز همکاری ها، تحول و پیشرفت ریاست جمهوری مطرح شد؛
تقویت صنعت گردشگری منطقه در گرو پایداری خطوط دریایی بین‌المللی
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: تمامی زنجیره خدماتی که در صنعت گردشگری منطقه شکل می گیرد با راه اندازی این ترمینال مسافری دریایی تقویت شده و نقش به سزایی در اقتصاد منطقه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛ بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در بازدید رئیس مرکز همکاری ها، تحول و پیشرفت دفتر ریاست جمهوری از ترمینال بین المللی مسافری دریایی بندر شهید کلانتری چابهار اظهار داشت: در راستای مسئولیت های اجتماعی و برای رفاه حال مردم منطقه این ترمینال با بهترین امکانات و در کوتاهترین زمان ممکن راه اندازی شد که پایداری خطوط دریایی و تقویت صنعت گردشگری در گرو همدلی و همکاری سایر دستگاه های استان است.
وی افزود: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته کشتی هایی که از این ترمینال مسافر جابجا می کنند از نوع چارتر می باشند که این موضوع در راستای جابجایی مسافران کشور پاکستان علاوه بر کشور عمان انجام شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در قراردادهای منعقد شده با بخش خصوصی یارانه قرار داده ایم گفت: تمامی زنجیره خدماتی که در صنعت گردشگری منطقه شکل می گیرد با راه اندازی این ترمینال مسافری دریایی تقویت شده و نقش به سزایی در اقتصاد منطقه دارد.
آقایی بیان کرد: 600 نفر ظرفیت جابجایی همزمان مسافر از دیگر قابلیت های این ترمینال بین المللی است.
وی با اشاره به مسافرانی که به قصد زیارت و توریست درمانی به کشورمان سفر می کنند، گفت: علاوه بر کوتاهی مسافت و جابجایی بار مسافران بیشتر از پرواز که از قابلیت های سفر دریایی می باشد، مذاکراتی درخصوص اعطای گذرنامه و ویزای الکترونیکی با وزارت امور خارجه صورت پذیرفته است.
آقایی گفت: تمام تلاش سازمان بنادر و دریانوردی در راستای راه اندازی مجدد خطوط دریایی و پایداری این خطوط است که با حمایت سایر دستگاه های دولتی درخصوص خریداری نمودن بخشی از صندلی های کشتی میسر می باشد.
انتهای پیام/
۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۲۰:۱۰
کد خبر : ۴۷,۲۴۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید