ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
بررسی مسائل مرتبط با تشریفات خروج کالا از بندر شهید رجایی/تسهیل و تسریع روند تجارت بین المللی با اتخاذ تدابیر جدید
در نشستی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیرعامل بنادر و دریانوردی و سایر مدیران و مسئولان مرتبط با تشریفات ترخیص کالا، مسائل این حوزه مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت و راهکارهای عملی به منظور رفع مشکلات موجود و تسریع و تسهیل تجارت بین المللی کالا در بنادر مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "فرهاد دژپسند" وزیر امور اقتصادی و دارایی در این نشست که دربندر شهیدرجایی برگزارشدهدف از سفر  دو روزه خود به استان هرمزگان را بررسی میدانی وضعیت تخلیه، بارگیری و ترخیص کالاها در بنادر و گمرکات اعلام کرد و اظهار داشت: با وجود تمامی توطئه‌های دشمنان، تجارت بین المللی کالا از طریق گمرکات و بنادر ایران از رونق خوبی برخوردار است.

وی ادامه داد: جابجایی کالا از طریق بنادر افزایش یافته و همکاری خوبی را از سوی دستگاه‌های مسئول در راستای تسهیل و تسریع در روند ترخیص کالا شاهد هستیم.

دژپسند خاطرنشان کرد: با تدابیر و تصمیماتی که در این نشست اتخاذ شد و برنامه‌ریزی‌هایی که متعاقب آن صورت می گیرد، روند تجارت بین المللی کالا از طریق بنادر  تسهیل و تسریع می شود.

"فریدون همتی" استاندار هرمزگان نیز اظهار داشت: خوشبختانه در این نشست با هم افزایی، تعامل و همکاری مناسب دستگاه های مسئول در فرآیند ترخیص کالا،راهکارهای مطلوبی برای بهبود روند امور در این حوزه اتخاذ شد.

وی ادامه داد: بر اساس مجموعه اقداماتی که توسط هرکدام از دستگاه‌ها در این حوزه صورت می‌گیرد، شاهد تسهیل و تسریع در روند صادرات و واردات کالا از طریق بنادر خواهیم بود.

همتی تصریح کرد: تمامی تلاش ما فراهم کردن بستر مناسب برای فعالیت بخش خصوصی در حوزه اقتصاد است.

"محمد راستاد" مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز طی سخنانی به تبیین اهمیت و جایگاه راهبردی بندر شهید رجایی در تجارت بین المللی کشور ایران پرداخت و برنامه ها و اقدامات سازمان متبوع خود جهت کاهش رسوب و ماندگاری کالا در بنادر با تعامل و همراهی سایر دستگاه های همکار در بنادر ایران را تشریح کرد.

"اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز گزارشی مقایسه ای از وضعیت رسوب و ماندگاری کالا طی سه ماهه نخست سال جاری با دوازده ماهه سال گذشته ارایه کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح تازه ترین آمار و ارقام پیرامون وضعیت تخلیه کالاهای اساسی در بزرگترین بندر بازرگانی ایران پرداخت.

۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۲۱:۰۲
کد خبر : ۴۷,۲۵۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید