ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
رونق بهاری صادرات غیرنفتی در بنادر هرمزگان/ 24 میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری شد/ رشد 6درصدی سفرهای دریایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری حجمی بالغ بر 24 میلیون تن انواع کالا در بنادر تجاری این استان و ثبت 6.3 میلیون نفر سفر در پایتخت سفرهای دریایی ایران طی فصل بهار سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه بنادر استان هرمزگان طی سه ماهه نخست سال 98 اظهار کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان راهبری 72 بندر بزرگ و کوچک را بر عهده دارد که بنادر شهید رجایی، شهید باهنر، قشم و لنگه از جمله مهم ترین بنادر تجاری این استان به شمار می روند.

وی افزود: طی دوره زمانی یاد شده، در مجموع 24 میلیون و 784 هزار و 922 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد که از مجموع عملیات انجام شده در این بنادر، 16 میلیون و 491 هزار تن مربوط به کالاهای غیر نفتی با رشد 4.4 درصدی و هشت میلیون و 293 هزار تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: همچنین یک میلیون و 957 هزار و 443 تن کالای غیر نفتی وارد بنادر این استان شد.

این مقام مسئول همچنین در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان طی فصل بهار امسال را 10 میلیون و 431 هزار و 208 تن با افزایش 11درصدی اعلام کرد و گفت: همچنین 874 هزار و 79 تن از اینگونه کالاها ترانزیت شده است.

عفیفی پور اضافه کرد: طی سه ماهه نخست سال جاری، حجم کابوتاژ(کران بری) کالاهای غیرنفتی در این استان از دو میلیون و 216هزار و 722 تن فراتر رفت و حجم ترانشیپ نیز به رقم 800 هزار و 118 تن کالای غیرنفتی رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ترانزیت 14هزار و 253 تن انواع مشتقات و فرآورده های نفتی از طریق پایانه ها و بنادر این استان طی سال جاری خبر داد.

این مقام مسئول حجم صادرات فرآورده های نفتی را دو میلیون و 941هزار و 514 تن و حجم کابوتاژ(کران بری) این گونه محموله ها را پنج میلیون و 337هزار و 365 تن با رشد 10درصدی اعلام کرد.

عفیفی پور با اشاره به عملکرد بنادر این استان در زمینه عملیات جابجایی کانتینر گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری، 396 هزار و 818 TEU کانتینر در استان هرمزگان تخلیه و بارگیری شد که بخش عمده آن مربوط به بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری کشور بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر این استان را 27 هزار و 79 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، یکهزار و 275 فروند کشتی بالای هزار تن و 25 هزار و 804 فروند از شناورهای پهلو گرفته در بنادر تجاری استان، زیر هزار تن وزن داشته اند.

عفیفی پور با اشاره به تثبیت جایگاه این استان در افکار عمومی به عنوان "پایتخت مسافرت ها و گردشگری دریایی ایران"، گفت: طی دوره زمانی سه ماهه سال جاری، شش میلیون و 299 هزار و 293 نفرسفر خدمات جابجایی مسافران و گردشگران دریایی در بنادر مسافری، چند منظوره و اسکله های گردشگری این استان انجام شد که در این رابطه افزایش 6.6درصدی در همسنجی با سال گذشته به ثبت رسید.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۰
کد خبر : ۴۷,۳۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید