طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
مجوز بهره برداری بندر صیادی تنگ قدیم صادر شد
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کمیته صدور مجوز سازه های دریایی این اداره کل، با صدور مجوز بهره برداری بندر صیادی تنگ قدیم برای سازمان شیلات ایران به مدت 2 سال موافقت کرد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مهندس عباس آذرپیکان افزود: مدارک و مستندات سازه های دریایی بندر صیادی تنگ قدیم توسط اداره کل شیلات استان، به اداره مهندسی سواحل و بنادر این اداره کل ارسال و پس از بررسی ها و بازدید های میدانی کارشناسان بندری، دریایی، ایمنی و مهندسی سواحل و بنادر و تایید در کمیته صدور مجوز سازه های دریایی، مجوز بهره بردای آن به مدت 2 سال صادر شد.
وی ادامه داد: اداره کل شیلات استان موظف است مطابق مشخصات و موارد ذکر شده در مجوز، با رعایت موارد ایمنی، نسبت به بهره برداری از تاسیسات و سازه های دریایی و همکاری و هماهنگی در بازدیدهای ادواری با کارگروه گشت و نظارت بر سواحل استان اقدام کند.
به گفته معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از 37 سازه دریایی در طول541 کیلومتر سواحل استان، بیشتر سازه ها از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور موفق به اخذ مجوز بهره برداری از کمیته صدور مجوز سازه های دریایی شده اند.
آذرپیکان اظهار کرد: در سواحل این استان با رصد به موقع و تلاش های شبانه روزی کارگروه گشت و نظارت بر سواحل و بنادر، کمترین تعداد سازه دریایی غیر مجاز نسبت به سایر استان های ساحلی کشور وجود دارد.
وی ادامه داد: در خصوص سایر مواردی که موفق به دریافت مجوز نشده اند راهنمایی های لازم با رویکرد تعاملی و سازنده، جهت قانون مداری و اخذ مجوز انجام شده است و پس از اتمام مهلت تعیین شده مطابق قانون به مراجع ذیصلاح قضایی جهت قلع و قمع سازه معرفی می شوند.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون بند 22 ماده 3 آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوبه سال 1348 مجلسین و تبصره الحاقی آن در سال 1387 مجلس شواری اسلامی، حق صدور مجوز سازه های دریایی در دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی، ضمن داشتن حق نظارت عالیه در اجرا و بهره برداری بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است.
آذرپیکان اضافه کرد: بر اساس ابلاغیه لازم الاجرای کارویژه مرز شورای امنیت کشور، کلیه ارگان های دولتی و غیر دولتی، نظامی و انتظامی، شهرداری ها و مناطق آزاد تجاری – صنعتی یا ویژه اقتصادی، مکلف به تمکین قانون و همکاری با اداره کل بنادر و دریانوردی به عنوان تنها مرجع تخصصی سازه های ساحلی و دریایی و نیز دبیرخانه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هستند.
آذرپیکان افزود: چنانچه پروژه یا طرحی که دارای تاسیسات ساحلی و دریایی است، خارج از مجوز این اداره کل، در سواحل استان احداث شده باشد، به موجب ماده 8 قانون منع فروش، ارائه هرگونه تسهیلات و خدمات دولتی به آن پروژه، نظیر وام های بانکی، بیمه، تلفن، گاز، برق و . . . ممنوع و اداره کل بنادر و دریانودری مکلف است متخلفان را جهت رسیدگی به مراجع قضایی معرفی کند.
وی گفت: در راستای تحقق اهداف و برنامه های دولت الکترونیک، کلیه فرایند صدور مجوز سازه های دریایی با انواع کاربری صیادی، تفریحی، صنعتی، خدماتی و . . . به صورت الکترونیک از زمان ثبت نام متقاضی و بررسی مدارک و نقشه ها و صدور مجور بهره برداری از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور به آدرس https://sm.pmo.ir/ انجام می شود.
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۲۳
کد خبر : ۴۷,۳۸۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید