مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
مجوز بهره برداری بندر صیادی تنگ قدیم صادر شد
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کمیته صدور مجوز سازه های دریایی این اداره کل، با صدور مجوز بهره برداری بندر صیادی تنگ قدیم برای سازمان شیلات ایران به مدت 2 سال موافقت کرد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مهندس عباس آذرپیکان افزود: مدارک و مستندات سازه های دریایی بندر صیادی تنگ قدیم توسط اداره کل شیلات استان، به اداره مهندسی سواحل و بنادر این اداره کل ارسال و پس از بررسی ها و بازدید های میدانی کارشناسان بندری، دریایی، ایمنی و مهندسی سواحل و بنادر و تایید در کمیته صدور مجوز سازه های دریایی، مجوز بهره بردای آن به مدت 2 سال صادر شد.
وی ادامه داد: اداره کل شیلات استان موظف است مطابق مشخصات و موارد ذکر شده در مجوز، با رعایت موارد ایمنی، نسبت به بهره برداری از تاسیسات و سازه های دریایی و همکاری و هماهنگی در بازدیدهای ادواری با کارگروه گشت و نظارت بر سواحل استان اقدام کند.
به گفته معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از 37 سازه دریایی در طول541 کیلومتر سواحل استان، بیشتر سازه ها از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور موفق به اخذ مجوز بهره برداری از کمیته صدور مجوز سازه های دریایی شده اند.
آذرپیکان اظهار کرد: در سواحل این استان با رصد به موقع و تلاش های شبانه روزی کارگروه گشت و نظارت بر سواحل و بنادر، کمترین تعداد سازه دریایی غیر مجاز نسبت به سایر استان های ساحلی کشور وجود دارد.
وی ادامه داد: در خصوص سایر مواردی که موفق به دریافت مجوز نشده اند راهنمایی های لازم با رویکرد تعاملی و سازنده، جهت قانون مداری و اخذ مجوز انجام شده است و پس از اتمام مهلت تعیین شده مطابق قانون به مراجع ذیصلاح قضایی جهت قلع و قمع سازه معرفی می شوند.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون بند 22 ماده 3 آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوبه سال 1348 مجلسین و تبصره الحاقی آن در سال 1387 مجلس شواری اسلامی، حق صدور مجوز سازه های دریایی در دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی، ضمن داشتن حق نظارت عالیه در اجرا و بهره برداری بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است.
آذرپیکان اضافه کرد: بر اساس ابلاغیه لازم الاجرای کارویژه مرز شورای امنیت کشور، کلیه ارگان های دولتی و غیر دولتی، نظامی و انتظامی، شهرداری ها و مناطق آزاد تجاری – صنعتی یا ویژه اقتصادی، مکلف به تمکین قانون و همکاری با اداره کل بنادر و دریانوردی به عنوان تنها مرجع تخصصی سازه های ساحلی و دریایی و نیز دبیرخانه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هستند.
آذرپیکان افزود: چنانچه پروژه یا طرحی که دارای تاسیسات ساحلی و دریایی است، خارج از مجوز این اداره کل، در سواحل استان احداث شده باشد، به موجب ماده 8 قانون منع فروش، ارائه هرگونه تسهیلات و خدمات دولتی به آن پروژه، نظیر وام های بانکی، بیمه، تلفن، گاز، برق و . . . ممنوع و اداره کل بنادر و دریانودری مکلف است متخلفان را جهت رسیدگی به مراجع قضایی معرفی کند.
وی گفت: در راستای تحقق اهداف و برنامه های دولت الکترونیک، کلیه فرایند صدور مجوز سازه های دریایی با انواع کاربری صیادی، تفریحی، صنعتی، خدماتی و . . . به صورت الکترونیک از زمان ثبت نام متقاضی و بررسی مدارک و نقشه ها و صدور مجور بهره برداری از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور به آدرس https://sm.pmo.ir/ انجام می شود.
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۲۳
کد خبر : ۴۷,۳۸۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید