ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
رفع مشکلات تجار و بازرگانان افغانستان در بندر چابهار/  کاهش هزینه های حمل و نقل کالا از طریق بندر چابهار
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تلاش می کنیم بندر چابهار در تامین کالا 2 سربارشود تا شاهد رونق بیش از پیش این بندر اقیانوسی باشیم و شرکت های حمل و نقل متحمل ضرر و زیان نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، احمد علی موهبتی در جلسه بررسی قابلیت های ترانزیتی، صادراتی و تخفیفات بندر چابهار که با حضور والی ایالت نیمروز افغانستان و جمعی از تجار این کشور برگزارشد، افزود: یکی از نگرانی های ما در ارتباط با تامین برخی کالاها برای بندر چابهار یک سربار بودن آن است که تلاش می کنیم به زودی این مشکل رفع شود و این بندر در تامین کالا 2 سربار شود.

وی ادامه داد: تخفیف های ویژه ای در زمینه هزینه توقف و حقوق و عوارض وارد بر کشتی ها در بندر چابهار لحاظ می شود که تجار و بازرگانان افغانستان می توانند از این مزیت بهره مند شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: مشکلات اقامت و تردد تجار افغانستان در ایران نیز به زودی از سوی دولت رفع می شود تا بتوانند با خیالی آسوده امور تجاری را پیگیری کنند.

موهبتی افزود: افغانستان یک کشور محصور در خشکی است اما می تواند با تکیه بر قوانین کشتیرانی بین المللی، دفتر نمایندگی خود را در چابهار ایجاد کند.

سید ولی سلطان؛ والی ایالت نیمروز کشور افغانستان نیز گفت: چابهار مسیری مناسب برای اتصال افغانستان به کشورهای مختلف دنیاست که باید از این فرصت خوب، بهره کافی را برد.

وی افزود: در سفر به بندر چابهار، قابلیت ها و ظرفیت های این بندر را از نزدیک مشاهده کردیم، همچنین خرسندیم که مشکلات تجار و بازرگانان افغانستان در نشست با مسئولان سیستان و بلوچستان رفع شد.

همچنین حسین شهدادی؛ معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، گفت: چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی کشور نزدیکترین مسیر ترانزیتی هند به افغانستان و سایر کشورهاست، افغانستان نیز می تواند از طریق این بندر به بازارهای هدف دسترسی داشته باشد.

حسین شهدادی با بیان این که بندر چابهار دروازه هند به آسیای میانه است افزود: دسترسی آسان به مواد معدنی، کاهش هزینه واردات کالا و کاهش زمان حمل کالا از جمله مزیت های این بندر است که افغانستان می تواند از آن بهره ببرد.

وی اظهار کرد: همچنین بندر چابهار نزدیک ترین مسیر دریایی برای دسترسی افغانستان و کشورهای سی آی اس به بازارهای بین المللی است.

۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۲
کد خبر : ۴۷,۴۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید