مانور پدافند غیر عامل در بندر چابهار اجرا شد
مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، سید حسن ابراهیمی معاون دریایی این اداره کل گفت: این مانور روز چهارشنبه ۲ مرداد ماه با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت، تهدیدها و فرصت ها و کسب اطمینان از عملکرد صحیح طرح ها و روش های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به صورت همزمان در بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی اجرا شد.
وی با اشاره به این که در این مانور تمرین اصول تفرق و بازتوانی در واحدهای دریایی اجرا شد ادامه داد: ارزیابی میزان و صحت عملکرد تجهیزات در برابر تهدیدها و بحران های احتمالی، مدیریت صحنه بحران، امداد و نجات و اطفای حریق، بررسی و تقویت ارتباط دستگاه های همکار و ارتقای آمادگی نیروها به منظور مقابله با برنامه های دشمنان از دیگر اهداف برگزاری این مانور بود.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان این که پدافند غیرعامل از اصول مهم در بنادر است اظهار کرد: فعال سازی این رویکرد در تمامی بخش های بندر و پایداری سامانه و سیستم های الکترونیکی و هوشمند ضرورت دارد.
ابراهیمی خاطر نشان کرد: در تمرین پدافند غیرعامل بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی که به مدت 75 دقیقه اجرا شد، اداره مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE ، اداره ایمنی و حفاظت دریایی، اداره امور دریایی، یگان حفاظت، اداره حراست و بخش آتش نشانی این اداره کل مشارکت داشتند.
۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۲
کد خبر : ۴۷,۴۳۰

نظرات بینندگان


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.