معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:
انجام 4 عملیات هیدروگرافی با هدف ارتقای ایمنی بنادر چابهار
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال 97 تا به امروز 4 عملیات هیدروگرافی به منظور ارتقای ایمنی آبراه ها و بنادر چابهار اجرا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، سید حسن ابراهیمی افزود: در سال های گذشته به منظور تأمین ایمنی آبراه های تحت نظر این اداره کل اقدام های موثری انجام شده است، از سال 97 نیز با هدف تعیین عمق آبراه های بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی، 4 عملیات هیدروگرافی انجام شد و بروز رسانی اعماق صورت گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به هیدروگرافی های انجام شده از جمله مولتی بیم سه بعدی در سال 97، مدلسازی و تفکیک نقشه ها، دید بسیار جامعی نسبت به بستر حوضچه ها و کانال دسترسی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، موقعیت مغروقه ها و عوارض ریز سطحی موجود در بستر حاصل شده است.
به گفته معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بکارگیری و توسعه هیدروگرافی در بخش های مختلف فعالیت های دریایی و دریانوردی به لحاظ تضمین پایداری منابع و استفاده از همه ظرفیت های آبی کشور اجتناب ناپذیر بوده و پایداری در عرصه دریا نیازمند این مهم است.
ابراهیمی اظهار کرد: سازمان بنادر به عنوان متولی امر ایمنی دریانوردی موظف است اقدامات لازم را در راستای تحقق مفاد ماده نه از فصل پنجم سولاس مبنی بر ایجاد ساز و کار، به منظور جمع آوری و تکمیل داده های هیدروگرافی و متعاقب آن تولید، انتشار و به روز رسانی اطلاعات دریانوردی مورد نیاز در قالب چارت های دریایی در آبهای تحت حاکمیت ایران انجام دهد.

هیدروگرافی

۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۳
کد خبر : ۴۷,۴۵۰

نظرات بینندگان

سعید دوشنگانی
Iran
0
0
0

like


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.