رییس اداره مدیریت بحران اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
برگزاری مانور امداد و نجات و اطفاء حریق در انبارهای بندر چابهار
به منظور حفظ آمادگی های لازم، مانور امداد و نجات و اطفاء حریق در انبارهای بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛ علی اکبر جعفری رییس اداره مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مانور امداد و نجات و اطفاء حریق در انبارها، در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری برگزاری 4 مانور با موضوعات مختلف برنامه ریزی شده است، گفت: امروز اولین مانور در حوزه آتش نشانی و با حضور کلیه نیروها برگزار شد.
رییس اداره مدیریت بحران اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان درخصوص اهداف برگزاری مانور امداد و نجات بیان کرد: تمرین و حفظ آمادگی نیروهای آتش نشانی، بررسی مشکلات و نواقص تجهیزات، سیستم های ارتباطی و بررسی عملکرد فرماندهی محل حادثه از جمله اهداف پیش بینی شده برای این مانور بود.
جعفری اعلام کرد: در این مانور برای اولین بار دستگاه «واترمیست» که سیستم اطفاء حریقی است که در آن میزان آب کمی استفاده می شود و قدرت خاموش کنندگی بالایی دارد به صورت عملیاتی استفاده شد.
وی با بیان اینکه بندر شهید بهشتی چابهار نقش مهمی در مسیر توسعه محور شرق کشور دارد، متذکر شد: کالاهای مختلفی به صورت فله، کانتینر و کالاهای تجاری در بندر تخلیه و بارگیری شده است که بخش عمده ای از آنها در انبارهای مسقف و روباز نگهداری می شود.
رییس اداره مدیریت بحران اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: به دلیل تنوع بالای کالاهای انبار شده ریسک خطرات بالقوه حریق در این مکانها بسیار بالا بوده و به همین خاطر حفظ آمادگی لازم و کسب مهارت های عملیاتی و تمرینی در نیروهای آتش نشانی در جهت مقابله با آتش سوزی های احتمالی و کنترل شرایط اضطراری در انبارها بسیار موثر خواهد بود.

مانور آتش نشانی

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۳۹
کد خبر : ۴۷,۵۶۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید