در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی و دریانورد اعلام شد
پیشرفت های فراگیر دریایی در سیستان و بلوچستان/توانمندسازی بانوان در عرصه دریایی
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشور گام های خوبی برای توانمندسازی بانوان در عرصه دریانوردی برداشته و توفیق های زیادی در این حوزه حاصل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان؛ سید حسن ابراهیمی در مراسم گرامیداشت روز دریانورد و روز جهانی دریانوردی که امروز پنجشنبه 7 شهریور ماه با شعار «توسعه دریایی کشور با ایجاد فرصت های شغلی برابر» در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد اظهار کرد: دریانوردان کشور افتخارات زیادی برای جمهوری اسلامی ایران به همراه داشته اند، به گونه ای که در عرصه های مختلف دریایی و بندری کشور، به ویژه سیستان و بلوچستان شاهد توسعه های چشمگیری هستیم.

تاکید بر توسعه فرهنگ دریایی

ناخدایکم خواجویی، جانشین منطقه سوم دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: نیروی دریایی یکی از مهم ترین ارکان قدرت یک کشور است، با توجه به این مهم می طلبد همه ارگان های دریایی نسبت به ایجاد مراکز آموزشی علوم دریایی در مناطق مختلف اقدام کنند تا بتوان فرهنگ دریایی را روز به روز در ایران توسعه داد.

توسعه چشمگیر عرصه دریانوردی

ناوسالار سوم پاسدار نوذری، جانشین فرمانده مستقل نیروی دریایی سپاه هم گفت: سابقه حضور کشور در حوزه دریا به چند هزار سال قبل بر می گردد، اما طی سال های اخیر به لحاظ تجاری، صیادی، مسافری و ... شاهد توسعه چمشگیر این عرصه بوده ایم، از طرفی برقراری امنیت در آبهای منطقه یا حتی فراتر از آن نتیجه تلاش شبانه روزی دریادلان در حوزه های مختلف است.

روز جهانی دریانوردی

 

۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۴۵
کد خبر : ۴۷,۸۳۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید