آمادگی پذیرش ٥٠ درصد کالاهای اساسی مورد نیاز کشور در بندر چابهار/ اولین کشتی حامل جو در بندر شهید بهشتی پهلو گرفت
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از پهلوگیری اولین کشتی حامل کالای اساسی جو در بندر چابهار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی با اعلام این خبر گفت: برای اولین بار کشتی حامل جو که یکی از کالاهای اساسی مورد نیاز کشور محسوب می شود با ظرفیت ۶۷ هزار تن وارد بندر شهید بهشتی چابهار شد .

وی با اشاره به ظرفیت بندر چابهار در پذیرش کشتی های اقیانوس پیما و تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی اظهار کرد: این بندر با دارا بودن تجهیزات پیشرفته تخلیه و بارگیری غلات فله و اسکله هایی با قابلیت پذیرش کشتی های بالای ١٠٠ هزار تن می تواند پذیرای حجم زیادی از کالاهای اساسی  کشور باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: انتقال این کالاها از مسیر بزرگترین بندر اقیانوسی کشور و فعال کردن محور شرق علاوه بر تاثیرگذاری در پایین آمدن قیمت ها، باعث کاهش ترافیک کشتی های در نوبت انتظار تخلیه در دیگر لنگرگاه ها و روان شدن ترافیک جاده ای پسکرانه ای می شود.

آقایی اضافه کرد: با توجه به قابلیت بندر چابهار در پهلودهی کشتی های حامل کالاهای اساسی با هر ظرفیتی، در شش ماه نخست امسال شاهد رشد ۳۷ درصدی تخلیه و بارگیری این نوع کالاها نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این بندر بوده ایم.

وی با اشاره به امکان تخلیه روزانه بالغ بر ١٢هزار تن کالا از هر کشتی در بندر چابهار افزود: آمادگی پذیرش ٥٠ درصد کالاهای اساسی مورد نیاز کشور در بندر شهید بهشتی چابهار وجود دارد و به زودی دیگر کشتی های حامل کالاهای اساسی نیز در این بندر پهلو خواهد گرفت.

۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۴۳
کد خبر : ۴۸,۰۲۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید