مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در افتتاحیه نمایشگاه دفاع مقدس:
فرهنگ دفاع مقدس حذف شدنی نیست
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تحت هیچ شرایطی نام و کاری که رزمندگان هشت سال دفاع مقدس انجام دادند حذف شدنی نیست، گفت: لازم است نقش و جایگاه فرهنگ دفاع مقدس همچنان برای نسل های آینده تبیین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در افتتاحیه نمایشگاه بزرگ دفاع مقدس اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دوران هشت ساله دفاع مقدس به فرموده مقام معظم رهبری اوج افتخارات ملت ایران است.

وی با تأکید بر اینکه تحت هیچ شرایطی نام و کاری که رزمندگان کردند حذف شدنی نیست، مطرح کرد: شاید گاهی اوقات عده ای بتوانند روی تابلو کلمه ای را حذف کنند اما اصل موضوع حذف شدنی نیست.

آقایی با بیان اینکه از این رو برای حفظ و انتقال فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل آینده باید در برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی و اقتصادی کشور جدیت بیشتری مدنظر قرار گیرد، اظهار داشت: لازم است نقش و جایگاه فرهنگ دفاع مقدس همچنان برای نسل آینده تبیین شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با تأکید بر اینکه باید این فرهنگ به عنوان میراثی گران سنگ در ذهن ملت ایران باقی و از آفت تحریف مصون بماند، گفت: نشر ارزش های معنوی و اخلاقی با شمیم عطر خون شهیدان تأثیر بسزایی در اخلاق و زندگی جوانان دارد.
آقایی با اشاره به این نمایشگاه عنوان کرد: نمایشگاه امسال و نمایشگاهی که در این چند سال اخیر برگزار شده به صورت خودجوش بوده و از عمق باورهای کارکنان به این فرهنگ مقدس نشأت گرفته است.
وی ادامه داد: مفاهیمی که در این نمایشگاه به تصویر درآمده است نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی ذلت پذیر نیست و این مهم در هشت سال دفاع مقدس توسط فرزندان این آب و خاک به جهانیان ثابت شد.
همچنین در این مراسم رحمدل بامری فرماندار شهرستان چابهار، اظهار داشت: انتقال این فرهنگ بر ما لازم است و همچنین وحدتی که امروز داریم به برکت همین رشادتها و خون های پاکی است که در راه اسلام ریخته شده است.
وی با تأکید بر نقش فرهنگ دفاع مقدس در وضعیت امروز جامعه، افزود: اگر فرهنگ دفاع مقدس به بدنه اجرایی و اداری منتقل شود خیلی از مشکلات قابل حل خواهد بود.
بامری در پایان خاطرنشان کرد: این ایمان است که موجب استواری و استقامت می شود و بر همه شرایط پیروز می شود.
شایان ذکر است که جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان چابهار نیز در این مراسم فرماندار را همراهی کردند.

نمایشگاه دفاع مقدس
انتهای پیام/

۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۱۶
کد خبر : ۴۸,۰۴۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید