کشتی های کالای اساسی در راه بندر چابهار/کاهش قیمت سبد غذایی خانوار در اثر تخلیه و انتقال سریع
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هم اکنون کشتی جو مراحل پایانی تخلیه خود را سپری می کند، گفت: دیگر کشتی های کالاهای اساسی نیز در راه بندر چابهار هستند.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان؛ حسین شهدادی معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما اظهار داشت: 5 کشتی بزرگ حامل کالای اساسی جو، ذرت، برنج و شکر به زودی در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری می کند.

وی با بیان اینکه اولین کشتی حامل نهاده های دامی جو به ظرفیت 67 هزار تن در هفته جاری وارد بندر شهید بهشتی چابهار شد، گفت: این کشتی از مبدأ کشور اوکراین به صورت مستقیم در اسکله این بندر پهلوگرفته و هم اکنون مراحل پایانی تخلیه خود را سپری می کند.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان درخصوص تخلیه و بارگیری غلات، عنوان کرد: بندر چابهار با دارا بودن تجهیزات پیشرفته ای همچون 8 دستگاه مکنده غلات با قدرت تخلیه 600 تن بر ساعت ، توان بالایی در جابجایی این نوع کالاها از کشتی دارد.

شهدادی افزود: هم اکنون سرعت تخلیه کشتی حاضر حدود 12 هزار تن به صورت روزانه می باشد که به انبارهای بندر منتقل می شود.

وی مطرح کرد: با تخلیه و انتقال سریع نهاده های دامی در سیستم توزیع شبکه مصرف داخلی، می توانیم شاهد کاهش قیمت در زمینه گوشت قرمز نیز باشیم که می تواند نقش بسزایی در سبد غذایی خانوارهای ایرانی داشته باشد.

پیش از این نیز ایرج حسن پور مشاور قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت از تخلیه 50 درصد کالاهای اساسی دولتی در بندر چابهار خبر داده بود.

وی ضمن بیان اینکه شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز مقصد تخلیه دیگر کلاهای اساسی به جز واردات روغن را بندر چابهار اعلام کرده است، گفته بود: قرار است 30 درصد از کالاهای وارداتی بزرگترین وارد کننده بخش خصوصی کشور نیز در بندر چابهار تخلیه شود.

انتهای پیام/


۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۹
کد خبر : ۴۸,۰۵۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید