اشتغالزایی برای 135 نفر در مدارس کوی بندر/توسعه کیفی مدارس در اولویت برنامه های بندر چابهار/تقدیر مدیرکل آموزش و پرورش از اقدام های بندر چابهار در حوزه تعلیم و تربیت
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: همکاری در ساخت و تجهیز مدارس و توسعه کیفی برنامه های آموزشی یکی از مهم ترین موضوع هایی است که در اولویت برنامه های بندر چابهار قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی در نشست صمیمانه با مدیرکل آموزش و پرورش استان که در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد با اشاره به قابلیت های بندر چابهار و دستاوردهای آن در سال های اخیر گفت: توسعه کیفیت مدارس جزو اولویت های این اداره کل است، در همین راستا هوشمند سازی مدارس در دستور کار قرار گرفته و اعتبارات ویژه ای به این موضوع اختصاص یافته است.
وی اظهار کرد: در مدارس ابتدایی و متوسطه دخترانه و پسرانه کوی بندر علاوه بر بهره مندی از تجربه و تخصص معلمان رسمی آموزش و پرورش، برای 135 نفر نیز اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شده است که از این تعداد 125 نفر کار هدایت، راهنمایی و آموزش دانش آموزان را بر عهده دارند. 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: همچنین در راستای بهره مندی دانش آموزان از دیگر فضاهای آموزشی، سالن کوثر کوی بندر به عنوان مرکز آموزش زبان به امکانات مورد نیاز مجهز و یک مجموعه ورزشی نیز جهت بهره مندی دانش آموزان، معلمان و خانواده های آن ها از فضایی سالم و امکانات ورزشی مناسب در کوی مسکونی بندر راه اندازی شده است. 
آقایی ادامه داد: همچنین احداث و تجهیز تنها رصدخانه تخصصی – آموزشی استان در مجموعه مدارس کوی بندر از دیگر اقدام های اداره کل بنادر و دریانوردی بوده است.
وی با اشاره به اقدام های این اداره کل جهت ساخت و تجهیز دیگر مدارس شهرستان اضافه کرد: سال گذشته یک مدرسه در روستای عشایری جگانی احداث شد، در روستای گردشگری درک نیز یک مدرسه دو کلاسه در دست ساخت است، احداث یک مدرسه در تیس کوپان با همکاری خیر بندری و یک مدرسه در چابهار نیز از دیگر برنامه های این اداره کل است. 

دیدگاه و عملکرد خوب اداره کل بنادر و دریانوردی 

 مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز با تقدیر از اقدام های انجام شده توسط بندر چابهار در مدارس کوی بندر و دیگر مدارس شهرستان گفت: با توجه به این که انسان زیربنای توسعه است اگر دانش آموزان خوبی را تربیت کنیم در همه فرایندهای اجتماعی تاثیر گذار خواهند بود که دیدگاه و عملکرد خوب مجموعه اداره کل بنادر و دریانوردی به تحقق این موضوع سرعت بخشیده است.

حمیدرضا رخشانی ابراز امیداوری کرد: با همکاری تیم قوی و با تجربه مدارس کوی بندر و برنامه ریزی و اقدام های اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در پایان سال تحصیلی شاهد خروجی خوبی از این مدارس باشیم.
۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۷:۲۴
کد خبر : ۴۸,۱۰۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید