ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
به زودی شاهد ترافیک بار در بندر چابهار خواهیم بود
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خیلی از کشورهای منطقه آرزوی داشتن بندر چابهار را دارند و امروز بندر چابهار به لحاظ تجهیزات بندری، تخلیه و بارگیری و حتی انبارها هیچ کمبود و کسری ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی حسین مدرس خیابانی؛ قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در بازدید از بندر شهید بهشتی چابهار و طرح های توسعه ای که در این بندر در حال اجرا است، اظهار داشت: خیلی از کشورهای منطقه آرزوی داشتن بندر چابهار را دارند و امروز بندر چابهار به لحاظ تجهیزات بندری، تخلیه و بارگیری و حتی انبارها هیچ کمبود و کسری ندارد و همه کشتی هایی که به بندر آمده است با سرعت قابل قبول تخلیه و محموله های آن منتقل شده است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بندر چابهار از فرصت های توسعه ای استفاده کند و بتواند به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور، دروازه آفریقا و مسیر آسیای شرقی را باز کند.

ترافیک بار در بندر چابهار

مدرس خیابانی با اعلام اینکه انتخاب بندر چابهار به عنوان مقصد کالاهای اساسی موجب جهش اقتصادی در منطقه خواهد شد، افزود: ایستگاه آغازین برنامه هایی که موجب توسعه محور شرق است، بندر چابهار است و ما امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ترافیک بار در بندر چابهار باشیم.

قائم مقام وزیرصنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بنادر جزء زیرساخت های مهم تجاری هستند و هدفشان رونق تجاری و اشتغال زایی است، عنوان کرد: تمام تلاش خود را می کنیم تا زیرساخت هایی که در بندر چابهار موجود است با پهلوگیری کشتی های کالاهای اساسی به کار گرفته شود.

تحقق اشتغالزایی در بندر چابهار

مدرس خیابانی مطرح کرد: استاندار سیستان و بلوچستان در حال تدارک برنامه نهضت عظیم انبارسازی است و علاوه بر آن مخازن روغن، کارخانجات فرآوری و روغن کشی نیز باید در چابهار مستقر شود.

وی با بیان اینکه این حرکت باعث می شود کل مجموعه بندر چابهار بتواند به عنوان یک زیرساخت تجاری در جهت رونق و تولید منطقه و استفاده از ظرفیت های موجود بیش از پیش نقش آفرینی کند، افزود: تحقق اشتغال زایی در منطقه و تخلیه متوازن کالاهای اساسی در بنادر جنوبی ازجمله اهداف مورد نظر می باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی: افزایش ظرفیت انبارش بار و کالا در بندر چابهار

همچنین یزدان سیف؛ معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران امروز در بندر شهید بهشتی چابهار اظهار داشت: چابهار یکی از طرح های توسعه سواحل مکران برای توسعه منطقه و مورد تأکید مقام معظم رهبری و دولت است.

وی درباره پیشرفت و تکمیل انبارهای طریق القدس و سایر انبارهای در حال ساخت بندر چابهار، افزود: از چند ماه قبل عملیات ساخت و تکمیل انبارها به خوبی پیش رفته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه شاهد پیشرفت خوبی در حوزه انبار و انبارداری هستیم، گفت: به جهت مدیریت ترافیک کشتی هایی که از ماه آینده آغاز می شود برنامه ریزی هایی برای افزایش ظرفیت انبارش انجام شده است.

سیف اضافه کرد: تا کنون حدود 300 هزار تن ظرفیت انباری محقق شده است و امیدواریم با برنامه ریزی مسئولین مربوطه، 700 هزار تن ظرفیت دیگر تا سال آینده محقق شود.

استاندار سیستان و بلوچستان: افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار

احمدعلی موهبتی؛ استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: بندر چابهار در سال جدید تا به امروز بیش از 50 درصد افزایش تخلیه و بارگیری را نسبت به سال گذشته ثبت کرده است و با توجه به نگاهی که در کشور وجود دارد، در نیمه دوم سال تخلیه و بارگیری در بندر چند برابر می شود.

وی افزود: علاوه بر تمام انبارهای موجود در بندر، 30 هزار مترمربع انبار جدید و 100 هزار تن سیلوی غلات در دست ساخت است که این نشان دهنده وجود اراده برای تأمین زیرساخت های لازم در بندر چابهار است.

راه آهن چابهار به زاهدان سال 99

استاندار سیستان و بلوچستان درخصوص زیرساخت های جاده ای حمل و نقل کالا گفت: در حوزه جاده و ریل 300 میلیون یورو با پیشنهاد دولت و موافقت مقام معظم رهبری تأمین اعتبار شده است که تا پایان سال 1399 راه آهن چابهار به زاهدان متصل شود.

موهبتی در خصوص احداث بزرگراه عنوان کرد: مطالعات مسیرها شروع شده و مسیر زاهدان – خاش دو قطعه به مسافت 48 کیلومتر به پیمانکار سپرده شده و آماده شروع عملیات است و البته کافی نیست و امیدواریم در حوزه بزرگراه نیز طرح های مناسبی ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: با معطوف شدن توجه مسئولین کشور در همه سطوح به چابهار و شرق کشور، آینده روشنی را امیدواریم برای این منطقه رقم بزند.

۱۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۵
کد خبر : ۴۸,۱۶۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید