اهمیت ورود کالاهای اساسی به بندر چابهار در جهش اقتصادی منطقه/ سرعت بالای تخلیه کالای اساسی در بندر چابهار
قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: انتخاب بندر چابهار به عنوان مقصد کالاهای اساسی موجب جهش اقتصادی خوبی برای منطقه می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛ حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزارت صنعت معدن و تجارت در بازدید از بندر شهید بهشتی چابهار در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بنادر جزء زیرساخت های مهم تجاری هستند و هدفشان رونق تجاری و اشتغال زایی است.
وی با اعلام اینکه انتخاب بندر چابهار به عنوان مقصد کالاهای اساسی موجب جهش اقتصادی خوبی برای منطقه می باشد افزود: ایستگاه آغازین برنامه هایی که موجب توسعه محور شرق است، بندر چابهار است و ما امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ترافیک بار در بندر چابهار باشیم.
قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: تمام تلاش خود را می کنیم تا زیرساخت هایی که در بندر موجود است با پهلوگیری کشتی های کالاهای اساسی به کار گرفته شود.
مدرس خیابانی مطرح کرد: استاندار سیستان و بلوچستان در حال تدارک برنامه نهضت عظیم انبارسازی است و علاوه بر آن مخازن روغن، کارخانجات فرآوری و روغن کشی نیز باید در چابهار مستقر شود.
وی با بیان اینکه این حرکت باعث می شود کل مجموعه بندر چابهار بتواند به عنوان یک زیرساخت تجاری در جهت رونق و تولید منطقه و استفاده از ظرفیت های موجود بیش از پیش نقش آفرینی کند، افزود: تحقق اشتغال زایی در منطقه و تخلیه متوازن کالاهای اساسی در بنادر جنوبی ازجمله اهداف مورد نظر می باشد.
قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: خیلی از کشورهای منطقه آرزوی داشتن بندر چابهار را دارند و امروز بندر چابهار به لحاظ تجهیزات بندری، تخلیه و بارگیری و حتی انبارها هیچ کمبود و کسری ندارد و همه کشتی هایی که به بندر آمده است با سرعت قابل قبول تخلیه و محموله های آن منتقل شده است.
مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: امیدواریم بندر چابهار از این فرصت ها استفاده کند و بتواند به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور، دروازه آفریقا و مسیر آسیای شرقی را باز کند.
 انتهای پیام/
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۲
کد خبر : ۴۸,۱۷۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید