تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار افزایش می یابد/ احداث ۳۰ هزار مترمربع انبار جدید و سیلوی غلات ۱۰۰ هزارتنی با هدف تامین زیرساخت های بندری
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بندر چابهار در سال جدید بیش از 50 درصد افزایش تخلیه و بارگیری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است، گفت: با توجه به نگاهی که در کشور وجود دارد، در نیمه دوم سال تخلیه و بارگیری در بندر چند برابر می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛ احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بندر چابهار در سال جدید تا امروز بیش از 50 درصد افزایش تخلیه و بارگیری را نسبت به گذشته پیدا کرده است و با توجه به نگاهی که در کشور وجود دارد، در نیمه دوم سال تخلیه و بارگیری در بندر چند برابر می شود.
وی افزود: علاوه بر تمام انبارهای موجود در بندر، 30 هزار مترمربع انبار جدید و 100 هزار تن سیلوی غلات در دست ساخت است که این نشان دهنده وجود اراده برای تأمین زیرساخت های لازم در بندر چابهار می باشد.
استاندار سیستان و بلوچستان درخصوص زیرساخت های جاده ای حمل و نقل کالا گفت: در حوزه جاده و ریل 300 میلیون یورو با پیشنهاد دولت و موافقت مقام معظم رهبری تأمین اعتبار شده است که تا پایان سال 1399 راه آهن چابهار به زاهدان متصل شود.
موهبتی در خصوص احداث بزرگراه عنوان کرد: مطالعات مسیرها شروع شده و مسیر زاهدان – خاش دو قطعه به مسافت 48 کیلومتر به پیمانکار سپرده شده و آماده شروع عملیات است و البته کافی نیست و امیدواریم در حوزه بزرگراه نیز طرح های مناسبی ارائه شود.
وی خاطرنشان کرد: با معطوف شدن توجه مسئولین کشور در همه سطوح به چابهار و شرق کشور، آینده روشنی را امیدواریم برای این منطقه رقم بزند.
انتهای پیام/
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۴
کد خبر : ۴۸,۱۷۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید