پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
در مدیرکل بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان در نشست با نخبگان، دانشگاهیان و جوانان مطرح شد؛
مدیرکل بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: احیای صنعت لنج سازی به عنوان خواسته به حق مردم چابهار، مطالبه ما اداره کل بنادر سیستان و بلوچستان هم هست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی در نشست با نخبگان، دانشگاهیان، جوانان حوزه و موسسات مردم نهاد چابهار، با بیان این که احیای صنعت لنج سازی به عنوان خواسته به حق مردم چابهار، مطالبه ما نیز است اضافه کرد: 12 کارگاه لنج سازی در استان وجود دارد که در صورت احیا و رونق فعالیت می تواند برای بیش از 10 هزار نفر شغل ایجاد کند.
وی با بیان این که بندر چابهار دیگر یک بندر سنتی نیست ادامه داد: به واسطه اقدام های توسعه ای انجام شده این بندر اکنون در ویترین ایران قرار گرفته است. 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهارکرد: با ایجاد تجهیزات پیشرفته و زیرساخت های لازم، کشتی هایی با ظرفیت 3 هزار و 800 TEU کانتینر در بندر چابهار پهلوگیری کرده که عملیات تخلیه و بارگیری آن در کوتاه ترین زمان و بهترین کیفیت انجام می شود.
وی افزود:30 دستگاه استراتژیک شامل 9 دستگاه جرثقیل ساحلی و محوطه ای، 13 دستگاه انواع تجهیزات تخلیه و بارگیری و 8 دستگاه مکنده غلات با ظرفیت 600 تن بر ساعت در بندر چابهار مونتاژ و عملیاتی شده است. 
بندر چابهار؛ لنگرگاهی امن برای کشتی ها
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بندر چابهار به لنگرگاهی امن برای پهلوگیری کشتی ها تبدیل شده است، به گونه ای که حتی در فصل بادهای مونسون نیز امکان پهلوگیری ایمن کشتی ها در این بندر به وجود آمده است.
وی با بیان این که سال گذشته با ورود 9 کشتی کالای ترانزیتی از هند به افغانستان 10 هزار تردد در استان ایجاد شد گفت: با توجه به موقعیت استراتژیک چابهار و به واسطه پیگیری هایی که انجام شد، توانستیم توافق نامه ایران، هند و افغانستان را به موسوم به توافق نامه چابهار اجرایی کنیم. 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به اشتغال روزانه 500 تا 600 نفر نیرو در اسکله شهید بهشتی اضافه کرد: 526 نفر در بخش شرکت های سرمایه گذاری و 524 نفر در پروژه های عمرانی بندر چابهار مشغول به کار شده اند.
۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۰
کد خبر : ۴۸,۲۳۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید