ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
حجم صادرات غیرنفتی کشور ۷ درصد افزایش یافت
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در نیمه نخست امسال با وجود همه تهدیدات و مشکلاتی که از طریق اعمال تحریم ها متوجه حمل نقل دریایی و کشتیرانی شد واردات و صادرات غیرنفتی به ترتیب رشد 24 و هفت درصدی پیدا کرد.
به گزارش دروابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد راستاد روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح نیروگاه گازی بوشهر در جمع خبرنگاران افزود:  در زمینه حجم کلی تخلیه و بارگیری در بنادر پنج درصد افزایش میزان فعالیت داشتیم.
 
وی بیان کرد: عمده فعالیت‎ها شامل کالای اساسی در بندر امام خمینی بود که 49 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال با حدود 9 میلیون تن رشد داشته است.
 
راستاد ادامه داد: در سایر بنادر کشور از جمله بوشهر حجم کلی تخلیه و بارگیری حدود سه درصد رشد داشته است.
 
وی در ارتباط با نیروگاه گازی 4.5 مگاواتی بوشهر نیز گفت: این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی با 1.5 یورو سرمایه گذاری ارزی و 50 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی داشته است.
 
راستاد اضافه کرد: ایجاد ظرفیت و توسعه زیرساخت های بندری بویژه اسکله یک روند برای عرضه خدمات بندری است تا تناسب مناسب بین تقاضا ایجاد شود.
 
وی گفت: در استان بوشهر علاوه بر بندر اصلی بنادر کوچک استان نیز قابلیت‌های بالایی برای جابجایی کالا بین بنادر داخلی، کاپوتاژ و صادرات و واردات منطقه ای دارند.
 
راستاد تصریح کرد: هر چه زیرساخت ها توسعه یابد تمایل بین تجار و فعالان اقتصادی که از بنادر استان بوشهر استفاده می کنند برای فعالیت های تجاری بیشتر می شود.
 
وی یادآور شد: احداث زیرساخت و توسعه ظرفیت برای بهبود وضعیت تجاری و افزایش میزان حمل و نقل موثر خواهد بود.
 
راستاد در زمینه توسعه ظرفیت حوضچه بندر کنگان  در سفر سال گذشته، رئیس جمهور دستور دادند مبنی بر اینکه با اعتبار 100 میلیارد تومان (نیمی از این اعتبار توسط ازمان بنادر  و دریانوردی و مابقی از منابع اعتبارات) این پروژه اجرا شود.
 
وی افزود: برای این پروژه مطالعات اولیه انجام شده و ترجیح این است تا در قالب طرح و اجرا بتوانیم در حداقل زمان ممکن تا پایان سال جاری عملیات اجرایی توسعه ظرفیت حوضچه بندر است را آغاز کنیم.
۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰
کد خبر : ۴۸,۲۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید