هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
حجم صادرات غیرنفتی کشور ۷ درصد افزایش یافت
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در نیمه نخست امسال با وجود همه تهدیدات و مشکلاتی که از طریق اعمال تحریم ها متوجه حمل نقل دریایی و کشتیرانی شد واردات و صادرات غیرنفتی به ترتیب رشد 24 و هفت درصدی پیدا کرد.
به گزارش دروابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد راستاد روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح نیروگاه گازی بوشهر در جمع خبرنگاران افزود:  در زمینه حجم کلی تخلیه و بارگیری در بنادر پنج درصد افزایش میزان فعالیت داشتیم.
 
وی بیان کرد: عمده فعالیت‎ها شامل کالای اساسی در بندر امام خمینی بود که 49 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال با حدود 9 میلیون تن رشد داشته است.
 
راستاد ادامه داد: در سایر بنادر کشور از جمله بوشهر حجم کلی تخلیه و بارگیری حدود سه درصد رشد داشته است.
 
وی در ارتباط با نیروگاه گازی 4.5 مگاواتی بوشهر نیز گفت: این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی با 1.5 یورو سرمایه گذاری ارزی و 50 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی داشته است.
 
راستاد اضافه کرد: ایجاد ظرفیت و توسعه زیرساخت های بندری بویژه اسکله یک روند برای عرضه خدمات بندری است تا تناسب مناسب بین تقاضا ایجاد شود.
 
وی گفت: در استان بوشهر علاوه بر بندر اصلی بنادر کوچک استان نیز قابلیت‌های بالایی برای جابجایی کالا بین بنادر داخلی، کاپوتاژ و صادرات و واردات منطقه ای دارند.
 
راستاد تصریح کرد: هر چه زیرساخت ها توسعه یابد تمایل بین تجار و فعالان اقتصادی که از بنادر استان بوشهر استفاده می کنند برای فعالیت های تجاری بیشتر می شود.
 
وی یادآور شد: احداث زیرساخت و توسعه ظرفیت برای بهبود وضعیت تجاری و افزایش میزان حمل و نقل موثر خواهد بود.
 
راستاد در زمینه توسعه ظرفیت حوضچه بندر کنگان  در سفر سال گذشته، رئیس جمهور دستور دادند مبنی بر اینکه با اعتبار 100 میلیارد تومان (نیمی از این اعتبار توسط ازمان بنادر  و دریانوردی و مابقی از منابع اعتبارات) این پروژه اجرا شود.
 
وی افزود: برای این پروژه مطالعات اولیه انجام شده و ترجیح این است تا در قالب طرح و اجرا بتوانیم در حداقل زمان ممکن تا پایان سال جاری عملیات اجرایی توسعه ظرفیت حوضچه بندر است را آغاز کنیم.
۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰
کد خبر : ۴۸,۲۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید