ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
پایان عملیات شبانه چهار ساعته برای مهار آتش سوزی لنج باری/علل بروز آتش سوزی توسط تیم بررسی سوانح دریایی درحال انجام است
عملیات شبانه اطفای حریق یک فروند لنج تجاری بدون بار و سرنشین در بندرگاه جزیره هرمز و بازگشت این بندر به شرایط عادی، با حضور به موقع تیم های امداد دریایی و بندری، کمتر از چهارساعت زمان برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، حوالی ساعت ۲۰ شامگاه یکشنبه ۲۸مهرماه، به دنبال وقوع حادثه آتش‌سوزی در یک فروند لنج باری پهلو گرفته در بندرگاه هرمز، مدیر بندر، کارکنان برج کنترل و شاهدان عینی این حادثه به سرعت در تماس با سامانه ۱۵۵۰، از مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی هرمزگان کمک خواستند.

بلافاصله دو شناور ناجی ۱۵ و ۱۶ از بنادر شهید حقانی بندرعباس و شهید ذاکری قشم و یک فروند قایق آر آی بی از بندرعباس  به محل حادثه در جزیره هرمز اعزام شدند.

همچنین پس از اعلام اضطرار، "مکی زاده" معاون دریایی اداره کل بنادر هرمزگان، "محمدحسینی" مدیر بندر شهید باهنر و سایر مدیران و کارشناسان ایمنی بنادر مرکز استان برای مدیریت بحران حادثه در محل حضور یافتند.

"حمیدرضا محمدحسینی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر که هم اکنون در بندرگاه هرمز حضور دارد، گفت: در نخستین دقایق بامدادی و پس از چهار ساعت تلاش خستگی ناپذیر تیم های دریایی و بندری، عملیات شبانه مهار آتش در این لنج فایبرگلاس با موفقیت به پایان رسید.

وی افزود: خوشبختانه با ابتکار عمل تیم مدیریت بحران حادثه و به منظور جلوگیری از احتمال سرایت آتش به سایر شناورهای پهلوگرفته در بندرگاه، لنج مضطر از اسکله جداسازی و به گوشه ای امن در ضلع غربی حوضچه، انتقال یافته بود.

محمدحسینی تصریح کرد: خوشبختانه در زمان حادثه هیچ خدمه ای روی شناور نبوده و لنج نیز هیچ محموله باری در انبارهای خود نداشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر خاطرنشان کرد: با پایان یافتن عملیات اطفای حریق و خنک سازی محدوده های مشتعل درون لنج، مطالعات کارشناسی تیم بررسی سوانح دریایی استان هم اکنون آغاز شده و علل اصلی بروز آتش سوزی مورد کنکاش دقیق تیم اعزامی از بندرعباس قرار خواهد گرفت.

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۰۶
کد خبر : ۴۸,۳۳۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید