ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
سنجش آمادگی آتش نشانان بندر شهید رجایی برای واکنش در شرایط اضطرار/ مسابقات و رزمایش مشترک با محور صنایع غرب بندرعباس برگزار می شود
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: دو رویداد بزرگ آتش نشانی در قالب "رزمایش مشترک" و اجرای "مسابقات ورزشی" با محور صنایع غرب و شرکت های مستقر در بندر شهید رجایی تا پایان سال جاری، برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "منصور خرمشکوه" طی سخنانی ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل (هشتم تا چهاردهم آبانماه) اظهار داشت: یکی از اصول بنیادی در پدافند غیرعامل، مکان گزینی اصولی ایستگاه ها و سطح بالای آمادگی نیروهای آتش نشانی در شرایط بحرانی است.

وی افزود: با نگاه پدافند غیرعامل، ایستگاه های آتش نشانی از جمله مراکز مهم و حیاتی خدمات رسانی در بنادر هستند که نقش مهمی در تأمین ایمنی و آسایش عناصر متنوع و متکثر جامعه بندری دارند.

خرمشکوه آتش نشانی را از مشاغل پرمخاطره ویژه ای توصیف کرد که برای انجام ایمن وظایف و رسالت ها نیازمند توانمندی و سلامت جسمی و روحی بالاست.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: اگر توانایی یک آتش نشان در سطح استاندارد و متناسب با وظایف این شغل باشد، می تواند در حین ماموریت های واگذار شده، به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن، وظایف مهم و حیاتی خود را انجام دهند.

وی در همین رابطه بیان کرد: با هدف ارزیابی وضعیت جسمانی کارکنان آتش نشانی بندر شهید رجایی و به منظور افزایش آمادگی جهت واکنش در شرایط اضطرار، ارزیابی و سنجش آمادگی جسمانی به مدت دو روز در ایستگاه آتش نشانی و با حضور کارشناس اعزامی از سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد.

خرمشکوه خاطرنشان کرد: این ارزیابی ها هر ساله به منظور سنجش میزان آمادگی جسمانی و عملیاتی آتش نشان و ارتقاء سطح توانمندی آنان در دو مرحله برگزار می شود. در این ارزیابی ها، قدرت، سرعت، استقامت، چابکی و انعطاف پذیری آتش نشانان مورد سنجش قرار می گیرد.

وی با تشریح برخی اقدامات صورت گرفته در مجتمع بندر شهید رجایی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون دو مرحله آزمون آمادگی جسمانی، بیش از ۲۰ مانور مشترک با شرکت های مستقر در این بندر، دوره های آموزشی تخصصی تئوری و عملی(فرماندهی پیشرفته حریق، بررسی علل حریق، گزارش نویسی و تجزیه و تحلیل حوادث، نحوه کار با تجهیزات اطفای حریق و امداد و نجات جدید و ...) برگزار شده است.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است تا پایان سال به منظور افزایش آمادگی جهت مقابله با شرایط اضطرار و ارتقای توانمندی کارکنان، دو رویداد بزرگ در قالب رزمایش مشترک و اجرای مسابقات آتش نشانی با محور صنایع غرب و شرکت های مستقر در بندر شهید رجایی برگزار شود.

واحد اطلاعات و اخبار
۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۲۷
کد خبر : ۴۸,۴۲۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید