ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
تخلیه و بارگیری 3.9 میلیون تن انواع کالا در بنادر قشم/ ترابری مسافر و گردشگر به مرز 8میلیون نفرسفر رسید
در دوره هفت ماهه سال جاری، بیش از 3.9 میلیون تن انواع کالا در بنادر جزیره قشم جابجا شد و حجم ترابری مسافر و گردشگر دریایی نیز به مرز 8 میلیون نفر سفر رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "علی اشتری" مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم ضمن بیان جزییاتی در این رابطه، اظهار داشت: طی دوره زمانی هفت ماهه نخست سال 98، سه میلیون و 984 هزار و 474تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی در این بنادر تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از این رقم، عملیات جابجایی سه میلیون و 901 هزار و 819 تن به کالاهای غیر نفتی و 82 هزار و 655 تن نیز به جابجایی فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم حجم عملیات کابوتاژ(کران بری) کالاهای غیر نفتی در این بنادر را رقمی بالغ بر 3 میلیون و 700هزارتن اعلام کرد.

صادرات 120هزار تن کالای غیرنفتی

اشتری با اشاره به صادرات و واردات 175 هزار و 517 تن کالای غیر نفتی در هفت ماهه امسال، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، 120 هزار و 228 تن کالای صادراتی و  55 هزار و289 تن محموله وارداتی جابجا شد.

ترابری 8 میلیون نفر سفر طی هفت ماه اخیر

وی همچنین با تشریح کارنامه عملیات ترابری مسافران و گردشگران دریایی در جزیره قشم گفت: در این رابطه، 7 میلیون و 960 هزار و 67  نفر سفر در پایانه های دریایی بزرگترین جزیره خلیج فارس به ثبت رسید.

4700 کانتینر تخلیه و بارگیری شد

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: در بنادر بهمن و کاوه که پایانه های کانیتنری این جزیره محسوب می شوند، در مجموع  4 هزار و 709 TEU(هر تی ای یو معادل یک کانتینر 20 فوت) تخلیه و بارگیری شد.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۵۴
کد خبر : ۴۸,۴۶۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید