ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
سازمان بنادر از سرمایه گذاران گردشگری در بندر چمخاله حمایت می کند/ اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار برای لایروبی بندر انزلی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به رویکرد توسعه ای این سازمان در تکمیل سازه های لازم گردشگری در بندر چمخاله، تاکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی به متقاضیان سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری دریایی تسهیلات ویژه و یارانه اعطا می کند. این رویکرد، در بندر چمخاله در شمال کشور نیز با هدف توسعه ظرفیت های گردشگری در استان گیلان، پی گیری جدی می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، محمد راستاد در نشست مشترک با ارسلان زارع؛ استاندار گیلان از "طرح مطالعاتی جهت بررسی رسوب گذاری در تالاب انزلی با همکاری مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی" خبر داد و تصریح کرد: پژوهش مذکور به ریشه یابی علل رسوب گذاری و تشدید آن و همچنین تاثیر ساخت و سازهای زیربنایی حوزه تالابی در میزان رسوب گذاری پرداخته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی که برای بازدید از بنادر گیلان به این استان رفته است، با بیان اینکه در بحث اتصال راه آهن رشت به انزلی توافق خوبی صورت گرفته که مطالبات و خواسته های سازمان محیط زیست هم تامین شده، گفت: با توجه به محدودیت دسترسی به پس کرانه در بندر انزلی ، این اتصال می تواند به توسعه حمل و نقل بین وجهی و چند وجهی کمک کند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی یکی از برنامه های توسعه ای و ظرفیت افزایی در بندر انزلی را لایروبی و فراهم سازی عمق مناسب در اسکله های این بندر عنوان کرد و از اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار در این زمینه خبر داد. 
راستاد پیشنهاد داد: در مجاورت ایستگاه راه آهن انزلی، فضایی برای دپو تعبیه شود تا بتوانیم از دو مقصد بندر و ایستگاه ریلی، امکان جابجایی کالاها را به سهولت فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه در موضوع گردشگری همواره گردشگری دریایی مورد تاکید بوده ، یادآور شد: در جهت تحقق روند توسعه این بخش امکانات حمایتی وجود دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی" اقدام فوری در حوزه برقراری خطوط مسافری دریایی در نوار شمالی" را از تاکیدات وزیر محترم راه و شهرسازی برشمرد و گفت: بندر چمخاله ، ظرفیت ارزشمندی در حوزه گردشگری است که نمونه آن در کشور وجود ندارد و می تواند در معرفی ظرفیت‌های گردشگری دریایی کشور بسیار اثرگذار باشد.
وی با یادآوری جایگاه خوب بندر انزلی در تخلیه و بارگیری کالاها بعد از بنادر امام (ره) و شهید رجایی اظهار داشت: باید با بازاریابی و معرفی ظرفیت‌های این بندر ، جایگاه و توان گذشته آن را احیا کرد.
به گفته راستاد، الحاق ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا دارای چشم اندازی مثبت برای استان گیلان خواهد بود.
استاندار گیلان: توسعه بندر گردشگری چمخاله، ارزشمند و کم نظیر است
در این نشست همچنین ارسلان زارع ؛ استاندار گیلان نیز به بازدید خود از پروژه های در دست اجرای بنادر استان از جمله بندر چمخاله لنگرود اشاره و اظهار کرد: این پروژه کم نظیر و ارزشمند اگرچه اجرای آن روند نسبتا مطلوبی دارد اما برای اینکه در موعد مقرر به بهره برداری برسد، باید به اجرای آن سرعت بیشتری داده شود.
وی یکی از ظرفیت‌های استان گیلان را گردشگری دریایی خواند و خاطرنشان کرد: این بخش از گردشگری، علاقه مندان داخلی و خارجی بسیاری دارد و بستر ساز اشتغال پایدار است .
 زارع به اقدامات انجام شده در بندر آستارا به عنوان منطقه ویژه اقتصادی نیز اشاره و اضافه کرد: آثار و اقداماتی که در بخش بندری این شهرستان انجام شده، مطلوب است و انگیزه خوبی در سرمایه گذاران آن جهت انجام فعالیت های توسعه محور بیشتری وجود دارد.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: یکی از درخواست های سرمایه گذاران بندر آستارا ، لایروبی این پهنه بود تا بتوانند از ظرفیت های آن بیشتر استفاده کنند.
استاندار گیلان گفت: ۲۸۰ کیلومتر نوار ساحلی در استان وجود دارد و یکی از موضوعات مستمر مورد نظر ما ، پایش و حفاظت از حریم ۶۰ متر ساحل است.
 زارع با اشاره به لزوم اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی (ICZM) و اهمیت شتاب در تکمیل آن تاکید کرد: در صورت اجرای این مهم ، می‌توان نقاطی را برای ارائه به سرمایه گذاران به ویژه با هدف توسعه گردشگری دریایی ، که توسعه اشتغال و بهبود معیشت مردم را در پی دارد، مشخص کرد.
استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش به رسوبات انباشته شده در تالاب انزلی که باعث شده عمق آب در برخی مناطق حتی به یک متر برسد، اشاره و بر لزوم اجرای پروژه های مربوطه توسط دستگاه های اجرایی تاکید کرد.
وی به وجود گیاهان مهاجم همچون سنبل و کاهوی آبی در بستر تالاب های گیلان نیز اشاره و اضافه کرد: باید با هم افزایی و تلاش‌های گروهی در جهت رفع این مشکلات اقدام صورت گیرد .
دکتر زارع یکی از ظرفیت های خوب گیلان را استقرار میز دبیرخانه اتحادیه اقتصادی اوراسیا در گیلان دانست و گفت: بر اساس آمارهای رسمی ۷۰ درصد صادرات ایران به روسیه، از گیلان انجام شده است.
۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱
کد خبر : ۴۹,۲۱۷
Loading

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید