ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
اعزام کشتی با ظرفیت 550 صندلی برای برگرداندن مسافران ایرانی از طریق بندر شارجه راستاد
معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: در راستای انتقال مسافران ایرانی از بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس به ایران در گام اول روز گذشته کشتی مسافری با ظرفیت 550 صندلی به بندر شارجه اعزام شد که ساعت 14 امروز وارد بندر شهید باهنر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه کشور امارات متحده عربی روزهای پیش انجام پرواز و انتقال مسافران ایرانی به این کشور را ممنوع کرده بود، اظهار داشت: در حوزه حمل و نقل دریایی نیز بین بنادر شهید باهنر ایران و شارجه خط مسافری فعال بود، اما از حدود 10 روز پیش انتقال مسافران ایرانی از طریق کشتی به شارجه با مشکلاتی مواجه شد.

وی افزود: در خط دریایی بنادر جنوب ایران ـ شارجه دو کشتی مسافری سانی و والفجر تردد می‌کنند. کشتی سانی حدود 1.5 سال بود که در خط مسافری شهید باهنر ـ بندر شارجه فعال بود و حدود 500 صندلی ظرفیت دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: این کشتی هفته‌ای 2 سفر بین بنادر شارجه و بندر شهید باهنر  تردد می‌کند، ولی اخیرا و بعد از شیوع بیماری کرونا پذیرش کشتی‌های مسافری از بنادر ایران انجام نمی‌شد و این سفرها قطع شده بود.

راستاد اضافه کرد: از سوی دیگر مسافران ایرانی در بندر شارجه، فرودگاه‌های امارات و بنادر دیگر به دلیل لغو پروازها مانده بودند و امکان انتقال آنها نبود. از سوی دیگر تردد شناور والفجر و همچنین شناور مسافری از بندر لنگه به دبی هم متوقف شده بود.

وی اضافه کرد: در این راستا برای جابجایی مسافران ایرانی سازمان بنادر و دریانوردی رایزنی‌هایی داشت، از سوی دیگر مالک کشتی سانی هم در امارات پیگیری‌هایی کرد که بدین ترتیب مجوز صادر شد تا کشتی سانی بدون مسافر از بنادر جنوبی ایران به بندر شارجه برود و مسافران را جابجا کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مورد نحوه اطلاع‌رسانی به مسافران ایرانی در امارات گفت: مقرر شد در بندرگاه دبی و شارجه و فرودگاه دبی از طریق آژانس‌های مسافرتی موضوع انتقال دریایی مسافران اطلاع‌رسانی شود تا همه مسافران ایرانی مطلع شوند.

راستاد بیان کرد:‌ در این راستا روز گذشته کشتی سانی با 550 صندلی به بندر شارجه رفت و ساعت 14 امروز وارد لنگرگاه بندر شهید باهنر می‌شود.

وی افزود:‌از سوی دیگر کشتی مسافری والفجر هم حدود 350 صندلی دارد که در حال برنامه‌ریزی برای رفتن به بندر شارجه و انتقال مسافران است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌کنیم در روزهای آینده این شناورها از ایران بدون مسافر به این بنادر بروند و عملیات بازگشت مسافران را انجام دهند.

راستاد بیان کرد: کشتی‌رانی والفجر و مالک سانی هر دو اعلام آمادگی کرده‌اند که برای بازگرداندن مسافران ایرانی از دیگر مناطق نظیر قطر و عمان آمادگی لازم را دارند. فعلا تمرکز ما روی امارات است تا مسافران عمان و قطر را به ایران برگردانیم.

وی ادامه داد: اگر لازم بود در مسیرهای دریایی دیگر هم کشتی مسافری برقرار می‌کنیم تا جابجایی مسافران ایرانی با مشکل مواجه نشود. از سوی دیگر در مسیرهای بندر لنگه ـ بندر دبی و خرمشهر ـ کویت هم خط مسافری دریایی فعال است.

۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳
کد خبر : ۴۹,۶۰۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید