ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
حذف بروکراسی مازاد جهت سرعت بخشیدن به موضوعات سرمایه گذاری در بنادر کشور/ تسهیلات ترانزیتی عامل مهم در افزایش انگیزه ورود سرمایه گذاران خارجی به بنادر ایران
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر گفت: تسهیلات ترانزیتی برای سرمایه گذاران از جمله اقداماتی که می تواند موجب افزایش انگیزه برای ورود سرمایه گذار از دیگر کشورها به بنادر ایران شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، فرهاد منتصر کوهستانی، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، درخصوص تاکید، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی روی جذاب کردن هرچه بیشتر فرصت ها برای جذب سرمایه گذار در بنادر کشور اظهار داشت: در راستای تسهیل و تسریع در روند جذب سرمایه گذاری در بنادر کشور این سازمان با بهره گیری از تجارب پیشین اقدام به بازنگری فرآیند سرمایه گذاری و تدوین دستورالعمل اجرایی آن در بنادر کشور کرده است.

وی ادامه داد: در دستورالعمل مورد نظر مسیر کاملا شناسایی و معرفی شده و اکران فرصت ها، پذیرش تقاضاها و بررسی اهلیت متقاضان سرمایه گذاری انجام گرفته است. همچنین با تدوین طرح سرمایه گذاری متناسب با الزامات سازمان، بررسی و تایید طرح های سرمایه گذاری، اخذ مجوزهای مربوطه و انعقاد قرارداد سرمایه گذاری پیش بینی شده است. در این دستورالعمل رویه های نظارت بر قراردادهای سرمایه گذاری، جایگزینی قرارداد، فسخ و خاتمه قراردادهای سرمایه گذاری پیش بینی شده است.

معاون مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در امور بندری و اقتصادی در ادامه بیان داشت: در این راستا همچنین سامانه سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی در حال بازنویسی و به روزرسانی است. با تکمیل این سامانه روند پذیرش طرح های سرمایه گذاری و پایش قراردادها به صورت سیستمی انجام خواهد گرفت.

وی افزود: به این شکل و با سیستمی شدن کار این مساله تاثیر بسزایی در کاهش مدت زمان به نتیجه رسیدن قراردادهای سرمایه گذاری خواهد داشت و با حذف بروکراسی مازاد سرعت رسیدگی به موضوعات سرمایه گذاری افزایش خواهد یافت.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در پایان درباره برنامه های سازمان برای جذب هرچه بیشتر سرمایه گذار و کاهش نیافتن آن تصریح کرد: اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده به پروژه های سرمایه گذاری در حال ساخت از جمله اقدامات موثری است که موجب تامین مالی و فعال نگهداشتن قراردادهای سرمایه گذاری می شود. همچنین در نظر گرفتن تسهیلات ترانزیتی از جمله اقداماتی است که می تواند موجب افزایش انگیزه برای ورود سرمایه گذاران از دیگر کشورها به بنادر ایران شود

۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی |
کد خبر : ۴۹,۶۸۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید