ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:
وام 500 میلیارد تومانی برای 32 شرکت دریایی به‌خاطر کرونا
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شناسایی 32 شرکت دریایی برای دریافت تسهیلات حمایتی به دلیل شیوع کرونا، گفت: جمع کل این تسهیلات 500 میلیارد تومان است

محمد راستا  درباره آخرین وضعیت تسهیلات 8 هزار میلیارد تومانی که به گفته وزیر راه و شهرسازی قرار است به شرکت‌های حمل و نقلی در انواع مدل‌ها به دلیل رکود حاصل از کرونا پرداخت شود، اظهار داشت: رقم این تسهیلات در بخش حمل و نقل دریایی 500 میلیارد تومان است.

وی در پاسخ به این سؤال که تاکنون شرکتی بابت دریافت این تسهیلات معرفی شده است؟ گفت: در این‌باره 32 شرکت را شناسایی کرده‌ایم که این تسهیلات را دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به این سؤال که آیا این شرکت‌های دریایی و بندری به بانک مرکزی و بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند؟ اظهار داشت: هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم، هر زمان که این تسهیلات به مرحله اجرا در آید، مکانیزم آن ابلاغ می‌شود.

به گزارش فارس ‌‌پیش از این وزیر راه و شهرسازی ‌از پرداخت 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های حمل و نقلی (در انواع مدل‌ها) در راستای رکود حاصل از شیوع کرونا خبر داده بود.

به گفته محمد اسلامی، این تسهیلات مشمول شرکت‌هایی می‌شود که در ایام شیوع کرونا پرسنل خود را تعدیل نکردند.

‌وزیر راه و شهرسازی گفته بود ‌تأمین نقدینگی برای ما مهم است که امیدواریم طبق بسته‌ای که با ستاد ملی مبارزه با کرونا، توافق کرده‌ایم و فهرستی که به آنها ارائه شده است، این تسهیلات پرداخت شود. 

به گفته اسلامی به زودی همه شرکت‌های حمل و نقلی از ستاد مقابله با کرونا، پیامک دریافت می‌کنند و به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات، معرفی می‌شوند.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۳۷
خبرگزاری فارس |
کد خبر : ۵۰,۲۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید