ساخت و به آب اندازی اولین بویه موج نگار تولید داخل کشور در بندر چابهار/ افزایش ضریب ایمنی دریانوردی با استفاده از پارامترهای بویه موج نگار ثبت رکورد جدید حمل یکسره کالا در بندر شهید بهشتی چابهار رونق 95 درصدی ترانزیت کالا در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/رشد 71 درصدی واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار/ صادرات از دروازه ملل 381 درصد افزایش یافت زیرساخت های ایجاد شده در بندر چابهار بی نظیر است/ حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار/ تسریع در اجرای پروژه های عمرانی با ایجاد جبهه های کاری بیشتر/ افتتاح و بهره برداری از ساختمان فرهنگی و نمازخانه جدید بندر شهید بهشتی پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) مزیت‌های رقابتی قرارداد ۱۰ ساله سرمایه‌گذاری هندی‌ها در بندر شهید بهشتی چابهار/ سهم شرکت هندی از تعرفه‌های گمرکی چقدر است؟ مانور مشترک استانی جستجو، نجات و امداد دریایی در بندر چابهار برگزار شد همکاری دولت هند برای توسعه و رونق بندر چابهار را تضمین می کنم/ توسعه و تجهیز بندر شهید بهشتی، دغدغه مشترک ایران و هند است/ پیام سازمان بنادر ایران برای تسریع در تأمین تجهیزات را دریافت کرده‌ام سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری ایران در ساخت و تجهیز بندرشهیدبهشتی چابهار/ ضرورت تسریع در تأمین تجهیزات از سوی سرمایه گذار هندی/ 17 پروژه سرمایه‌گذاری در بندر چابهار تعریف شده است/ بندر چابهار مورد توجه شرکت‌های بین‌المللی است اعلام جزئیات ورود بخشی از تعهدات ۸۵ میلیون دلار تجهیزات بندری به چابهار از سوی هندی ها/ وارد شدن ۶ دستگاه جرثقیل ساحلی در سه فاز تا نیمه نخست۱۴۰۰/ اعمال تخفیفات ۴۰ درصدی دریایی و بندری بین بندر چابهار و ۴ بندر هند
پیشنهاد همکاری‌های  مشترک جستجو  و امداد و نجات دریایی بین ایران و پاکستان / جابجایی کالا و مسافر بین بندر  چابهار و بنادر کشور پاکستان
سفیر پاکستان در ایران گفت: ظرفیت های بی نظیر تجهیزاتی و زیرساختی که در بندر شهید بهشتی چابهار ایجاد شده است می تواند در توسعه تعاملات منطقه ای نقش بسزایی ایفا می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان؛ رحیم حیات قریشی؛ سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در ایران طی بازدید از بندر چابهار و  برگزاری جلسه مشترک با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان پیشنهاد کرد  تمامی زمینه های همکاری بین پاکستان و ایران در جلسه اقتصادی با حضور مسئولین مربوطه بررسی و تصمیم گیری شود.

وی با اظهار خرسندی از امکان انتقال کالا از  طریق بندر شهیدبهشتی چابهار به مقصد کراچی ابراز امیدواری کرد: با تقویت تعاملات دو  کشور این روند تداوم داشته باشد.

سفیر پاکستان در ایران ادامه داد: تصمیماتی در خصوص گسترش همکاری های امداد و نجات دریایی گرفته و تفاهم نامه ای تهیه شده که به زودی بین دو کشور امضا می شود.

وی گفت: در راستای راه اندازی خط مسافری دریایی نیر رایزنی هایی انجام شده است و مراحل تصویب مقررات فی مابین را طی می کند که امیدواریم به زودی بین 2 کشور امضاء و عملیاتی شود.

پیشنهاد همکاری‌های  مشترک جستجو  و امداد و نجات دریایی بین ایران و پاکستان / جابجایی کالا و مسافر بین بندر  چابهار و بنادر کشور پاکستان  

بندر چابهار؛ هاب پیونددهنده بنادر منطقه

بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: تقویت پیوند کشورها و همکاری متقابل یکی از رسالت های بندر چابهار است، کشورهای مختلف بر اساس نیاز و منافع می توانند در این بندر بدون هیچ محدودیتی سرمایه گذاری و فعالیت کنند.

وی با اشاره به تقارب فرهنگی و اجتماعی با کشورهای منطقه، اضافه کرد: تمامی بنادر کشور ایران مکمل یکدیگر هستند.

این مقام مسئول با طرح پیشنهاد اجرایی سازی مفاد موافقتنامه خواهرخواندگی بین بنادر گوادر و چابهار، اضافه کرد: در صدد هستیم بندر چابهار نیز به عنوان هاب پیونددهنده بنادر منطقه مطرح شود که در این خصوص نیز تا حد زیادی موفق بوده ایم.

وی، ایجاد مراکز مشترک جستجو، امداد و نجات دریایی بین سواحل غربی شهرستان چابهار و کشور پاکستان را در راستای ارتقای ایمنی تردد دریایی، جلوگیری از بروز حوادث احتمالی و ایجاد بستر مناسب جهت ارائه خدمات با کیفیت و کمیت بیشتر ضروری دانست.

آقایی با طرح پیشنهاد ایجاد تسهیلات لازم در زمینه توسعه گردشگری دریایی و جابه جایی مسافر دریایی بین  بنادر گوادر و چابهار بر استفاده از ظرفیت‌های گردشگری  تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در ایران در سفر به چابهار از زیرساخت ها، اسکله ها، تجهیزات و فرآیند تخلیه کالای اساسی در طرح توسعه بندر شهید بهشتی بازدید کرد.

پیشنهاد همکاری‌های  مشترک جستجو  و امداد و نجات دریایی بین ایران و پاکستان / جابجایی کالا و مسافر بین بندر  چابهار و بنادر کشور پاکستان

 

 

۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۹:۰۰
کد خبر : ۵۲,۵۷۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید