ساخت و به آب اندازی اولین بویه موج نگار تولید داخل کشور در بندر چابهار/ افزایش ضریب ایمنی دریانوردی با استفاده از پارامترهای بویه موج نگار ثبت رکورد جدید حمل یکسره کالا در بندر شهید بهشتی چابهار رونق 95 درصدی ترانزیت کالا در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/رشد 71 درصدی واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار/ صادرات از دروازه ملل 381 درصد افزایش یافت زیرساخت های ایجاد شده در بندر چابهار بی نظیر است/ حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار/ تسریع در اجرای پروژه های عمرانی با ایجاد جبهه های کاری بیشتر/ افتتاح و بهره برداری از ساختمان فرهنگی و نمازخانه جدید بندر شهید بهشتی پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) مزیت‌های رقابتی قرارداد ۱۰ ساله سرمایه‌گذاری هندی‌ها در بندر شهید بهشتی چابهار/ سهم شرکت هندی از تعرفه‌های گمرکی چقدر است؟ مانور مشترک استانی جستجو، نجات و امداد دریایی در بندر چابهار برگزار شد همکاری دولت هند برای توسعه و رونق بندر چابهار را تضمین می کنم/ توسعه و تجهیز بندر شهید بهشتی، دغدغه مشترک ایران و هند است/ پیام سازمان بنادر ایران برای تسریع در تأمین تجهیزات را دریافت کرده‌ام سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری ایران در ساخت و تجهیز بندرشهیدبهشتی چابهار/ ضرورت تسریع در تأمین تجهیزات از سوی سرمایه گذار هندی/ 17 پروژه سرمایه‌گذاری در بندر چابهار تعریف شده است/ بندر چابهار مورد توجه شرکت‌های بین‌المللی است اعلام جزئیات ورود بخشی از تعهدات ۸۵ میلیون دلار تجهیزات بندری به چابهار از سوی هندی ها/ وارد شدن ۶ دستگاه جرثقیل ساحلی در سه فاز تا نیمه نخست۱۴۰۰/ اعمال تخفیفات ۴۰ درصدی دریایی و بندری بین بندر چابهار و ۴ بندر هند
شرایط ایده آل بندر چابهار در تخلیه و بارگیری کالا/ واردات ۲۵ درصد از نهاده های دامی کشور از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ حجم واردات نهاده های دامی از دروازه ملل رونق می گیرد
محمدرضا طلایی شرایط بندر چابهار را در تخلیه و بارگیری کالا ایده آل دانست و گفت: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته حجم واردات نهاده های دامی از دروازه ملل رونق پیدا می کند‌.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، محمدرضا طلایی؛ معاون وزارت جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در بازدید از بندر شهید بهشتی با بیان این که در این بندر اتفاقات بسیار خوبی را شاهد هستیم، گفت: به واسطه ایجاد تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری و با توجه به بازسازی انبارهای نگهداری کالا در منطقه، ظرفیت بسیار خوبی در این بندر استراتژیک ایجاد شده که نویدبخش توسعه است.

وی ادامه داد: به واسطه این اقدام های توسعه ای و ظرفیت های موجود، شرایط برای واردات نهاده های دامی از طریق این بندر بزرگ اقیانوسی فراهم شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: یکی از مسائلی که در شرایط فعلی در کشور برای این شرکت اهمیت دارد، سرعت عمل در تخلیه و انتقال بارهای وارداتی به داخل کشور برای صنعت دام و طیور است که روزانه باید این نهاده ها را تامین کنیم.

وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی که انجام شده، بعد از وقفه ای چند ماهه، اولین کشتی شرکت پشتیبانی امور دام در بندر چابهار پهلوگیری کرد و عملیات تخلیه و بارگیری آن انجام شد.

طلایی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی و اقدام های انجام شده توسط بنادر و دریانوردی در این بندر، برای ما به عنوان یک مصرف کننده از این ظرفیت، شرایط بسیار آسان و ایده آلی ایجاد شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: برنامه این است که همیشه شاهد پهلوگیری و تخلیه و بارگیری کشتی های شرکت پشتیبانی امور دام در بندر چابهار باشیم.

وی افزود: از آنجایی که شرکت پشتیبانی امور دام وضعیت تأمین نهاده‌های کشور را تا پایان سال به عهده گرفته، خریدهای بسیار خوبی را انجام داده است که جابجایی این بارها از ابتدای آذرماه با حجم زیادی در کشور شروع شده و با برنامه‌ریزی که صورت گرفته، بعد از این کشتی های بیشتری در بندر چابهار پهلوگیری و تخلیه می‌شود.

شرایط ایده آل بندر چابهار در تخلیه و بارگیری کالا/ واردات ۲۵ درصد از نهاده های دامی کشور از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ حجم واردات نهاده های دامی از دروازه ملل رونق می گیرد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: با توجه به تجربه خوبی که در خصوص سرعت تخلیه و بارگیری به واسطه تجهیزات مدرن در بندر چابهار به دست آمده، برنامه این است که نهاده های مورد نیاز استان های شرقی و جنوب شرقی را از طریق این بندر تأمین کنیم.

وی گفت: ۲ میلیون تن بار برای شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شده است که تا پایان سال وارد کشور می شود که واردات ۲۵ درصد آن از طریق بندر شهید بهشتی صورت میپذیرد.

بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان هم گفت: به واسطه اقدام های توسعه ای انجام شده در بزرگترین بندر اقیانوسی ایران، این بندر به فرصتی بی بدیل برای کشور و منطقه مبدل شده است.

وی اضافه کرد: تجهیزات استراتژیک و مدرن بندر چابهار و بالا بودن سرعت تخلیه و بارگیری کالا در این بندر استراتژیک، باعث شده است که کالاها با قیمت تمام شده کمتر و سرعت بیشتری به دست مصرف‌کنندگان برسد.

 

۲ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۴۲
کد خبر : ۵۲,۵۹۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید