ارتقاء و به روز رسانی قراردادهای واگذاری اراضی پسکرانه بنادر در قالب اجاره به شرط سرمایه گذاری/ ایجاد وحدت رویه بین بنادر مختلف در اجرای قراردادها ۳ عامل ضروری برای درخشش پسکرانه بنادر در حوزه تولید/ شهرک های صنعتی، تولیدی و فناوری در پسکرانه بنادر ایجاد شود/ پویایی بنادر؛ افزایش درآمد اقتصادی کشور را به دنبال دارد سرمایه‌گذاری موتور تولید در پسکرانه بنادر را روشن می‌کند/ همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر هند مایل به اتصال بندر چابهار به کریدور شمال-جنوب است افزایش میزان سرمایه‌گذاری در بندر چابهار در سال ۱۴۰۰ با هدف پشتیبانی و رفع موانع از تولید در یک عملیات جستجو و نجات دریایی 6 سرنشین شناور صیادی نجات یافتند پیام تبریک نوروزی مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اعلام جزئیات ورود بخش دوم از تجهیزات تخلیه و بارگیری به بندر چابهار از سوی هندی ها افزایش ظرفیت بندر چابهار به ۸,۵ میلیون تن با سرمایه‌گذاری ۳۴۱ میلیون دلاری در فاز اول/ توسعه بندر چابهار در چند فاز انجام می شود کسب مقام اول تیم بندر چابهار در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی استان سیستان و بلوچستان
یادداشت اقتصادی
بهروز آقایی - مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان
اتصال به شبکه حمل و نقل دریایی چین راهکاری استراتژیک برای ارتقاء جایگاه حمل و نقل دریایی در کشور

چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان، یکی از کشورهای نیرومند در زمینه کشتیرانی است و حمل و نقل دریایی و خدمات بندری سهم عمده ای در رشد ناخالص داخلی این کشور دارد. به عنوان نمونه بالاترین میزان تجارت دریایی جهان حدود سالیانه ۶۰۰ میلیارد دلار بین چین و ایالات متحده صورت می پذیرد.

 همچنین بر اساس جدیدترین گزارش آنکتاد، جمهوری خلق چین با دارا بودن حدود ۶۹۰۰ فروند کشتی، مالکیت سومین ناوگان بزرگ دریایی جهان را پس از یونان و ژاپن دارد.

 نیک می‌دانیم که بنادر به عنوان دروازه های تجاری هر کشور از پیشران های توسعه و رشد اقتصاد کشور ها محسوب می شوند.

با بررسی فهرست ۱۰ بندر برتر کانتینری دنیا در سال  ۲۰۱۹ میلادی، ۷ بندر در این رده بندی از جمله؛ "شانگهای، نینگبو، شنزن، گوانگژو، کینگدائو، هنگ کنگ و تیانجین" چینی هستند که در حدود ۱۷۷ میلیون TEU (واحد شمارش کانتینر) از مجموع ۸۲۰ میلیون تی ای یو عملیات کانتینری کل بنادر جهان را به انجام می رسانند. نکته قابل توجه در جایگاه  بندر شانگهای آن است که با انجام عملیات حدود ۴۳ میلیون TEU در صدر این لیست قرار دارد.

به عبارت دیگر با احتساب کل عملیات کانتینری بنادر چین، نزدیک به ۲۸ درصد از حمل و نقل کانتینری دنیا از طریق بنادر چین رقم می خورد و بر اساس پیش بینی های موسسات اقتصادی تا سال 2024 بیشترین رشد در این زمینه نیز در منطقه جنوب شرق و خاور دور با تاکید بر بنادر چین رخ خواهد داد.

علاوه بر آنچه ذکر گردید، مدیریت و راهبری ترمینال‌های بندری با بهره گیری از تجهیزات تخلیه و بارگیری مناسب، استفاده از فن آوری اطلاعات و توسعه دادن به ابعاد هوشمند سازی از  مزیت هایی است که چینی ها از آن بهره می برند بطوریکه ترمینال اپراتوریِ بنادر بزرگی در دنیا نیز به چینی ها واگذار شده که نمونه شاخص آن شرکت کاسکو با تجریه فعالیت در حداقل ۵۰ بندر در نقاط مختلف جهان می باشد و به عنوان یک ابزار مهم برای تحقق ایده جاده ابریشم جدید یا همان کریدور یک کمربند - یک جاده به حساب می آید. ورود COSCO به حوزه اپراتوری بنادر کانتینری در منطقه خاورمیانه را می توان در بندر خلیفه ابوظبی نیز به وضوح مشاهده نمود.

یکی از دیگر شاخص های اقتصاد حمل و نقل دریایی، شاخص دسترسی هر بندر به سایر بنادر کشورهای دنیا از طریق سرویسهای منظم و مستقیم کشتیرانی است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مجله Ship Technology در سال 2020، شرکت کاسکو چین بعد از غولهای بزرگ کشتیرانی جهان یعنی MAERSK و MSC با ظرفیت حمل سه میلیون و یکصد هزار تی ای یو، سومین خط کشتیرانی برتر دنیا بوده است که با فعالیت در کنار سایر خطوط کشتیرانی متردد به بنادر چین، بالاترین ضریب دسترسی دریایی دنیا را با فاصله معناداری از سایر کشورها فراهم آورده که یقینا تاثیر آن بر کاهش هزینه و افزایش صادرات، واردات و ترانشیپ کالا ملموس است.

با توجه به آنچه ذکر گردید  ظرفیت‌های تجارت دریایی کشور چین قابل ملاحظه و تاثیرگذار در اقتصاد حمل و دریایی دنیا است و این نقش روز به روز در حال افزایش می باشد.

با اتصال بنادر کشور  به شبکه حمل و نقل دریایی بین المللی چین از طریق سرمایه گذاری و مشارکت شرکت‌های بزرگ و کارآمد چینی در حوزه زیرساخت و راهبری بنادر کشور، زمینه توسعه و ارتقا عملکرد بنادر ایران نیز مهیا میشود.

بنابراین قابلیت‌های تفاهم نامه اخیر ایران و چین فرصت مناسبی را برای جلب مشارکت ترمینال اپراتورهای بزرگ چینی با توان سرمایه گذاری بلند مدت در بنادر و تسهیل دسترسی خطوط عمده و بزرگ کشتیرانی به  بنادر کشورمان با افزایش ضریب دسترسی به بنادر بزرگ دنیا و ارتقاء عملکرد بنادر می انجامد و از هم اکنون باید برای این مهم برنامه ریزی و تدبیر کرد.

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۹
کد خبر : ۵۳,۹۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید