طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
با حضور استاندار مازندران روز جهانی دریانوردی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران - بندر نوشهر گرامی داشته شد.
مراسم روز جهانی دریانوردی با حضور استاندار مازندران ، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات بندر نوشهر برگزار شد. مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در این مراسم باشکوه اظهار داشت :خداوند دریا را بعنوان موهبت الهی به تسخیر انسان درآورد تا از آن بهره کافی ببرد . مهندس سیدپور تصریح کرد : کشورهایی که در مجاورت آبهای دریایی قرار دارند از لحاظ توسعه اقتصادی جلوتر هستند .وی افزود : راه یکی از ابعاد مهم توسعه و رشد فزاینده کشورهاوهمچنین راه دریایی یکی از مسائل مهم توسعه و رشد اقتصادی کشورها بشمار می آید . مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران یادآور شد : کشورهای حاشیه دریاها از لحاظ اقتصادی و تجاری توسعه یافته تر هستند ، این قضیه در حالیست که کشورهایی که به دریا راه ندارند ، با مشکلات اقتصادی ، تجاری مواجه هستند . مهندس سیدپور خاطرنشان کرد : ایران 3000 کیلومتر نوارساحلی و 3 آبراه مهم بین المللی داشته که یک آبراه در شمال کشور و 2 آبراه در جنوب کشور قرار دارد .  وی در ادامه بیان داشت : اقتصاد وابسته به امر داد و ستد و نیز با راه ارتباطی به ویژه راه دریایی ارتباط مستقیم دارد .
   مهندس سیدپور ادامه داد : عبوراز قاره ها و داد و ستد و حمل و نقل کالا یک ضرورت است . وی تصریح کرد : ایران 95 درصد سهم در حمل و نقل دریایی دنیا دارد . مهندس سیدپور بیان داشت : 20 فروند ناوگان متعلق به مالکین ایرانی در دریای خزر فعالیت دارند که این امر نشانگر فعالیت ناوگان دریایی در حمل و نقل دریایی خزر بشمار می آید . وی در خاتمه با توجه به مشکلات عنوان کرد : بحث آزادراه تهران – شمال ، ابلاغ تصویب نهایی منطقه ویژه اقتصادی ، ایجاد شرکتهای چند وجهی ، ایجاد امکانات شناوری مسافری در بندر نوشهر ، تسریع در انجام مطالعات خط راه آهن شمال از جمله پیشنهادات موثر و سازنده دررفع مشکلات و کاهش به شمار می آیند. مدیر کل شیلات استان مازندران در این مراسم اظهار داشت : دریای خزر یکی از مهم ترین کانون اقتصادی کشور است که نیاز به ایجاد موضوع ایمنی در بخش دریانوردی است. مهندس حبیب نژاد تاکید کرد : باید حلقه ایمنی دریانوردانی را تکمیل کرد.  وی در خاتمه افزود: با تعامل و همکاری اداره کل بنادرودریانوردی استان مازندران می توان حضور مقتدرانه تر در دریای خزر داشته باشیم.
استاندار مازندران در این مراسم با اشاره به آزادراه تهران – شمال بیان داشت : رفع مشکلات بر سر راه تسریع انجام پروژه آزادراه تهران – شمال ، محوری ترین موضوع استانداری مازندران است که تحقق این پروژه موجب رشد اقتصادی و تحول شگرف در منطقه خواهد شد . مهندس طاهایی تاکید داشت : داد و ستد در حد متعارف با رعایت ارزشهای ماندگار باید انجام گیرد. وی خاطر نشان کرد : باید برنامه توسعه ای بندر نوشهر به ظرفیت مطلوب برسد تا شاهد رشد فزاینده اقتصادی در منطقه باشیم. مهندس طاهایی یادآور شد : برای انجام زیر ساخت آزادراه تهران – شمال احداث جاده بصورت طبقه دوم بر جاده کناره دنبال خواهد شد. وی در خاتمه افزود : توسعه فرودگاه نوشهر در سفر سوم ریاست جمهوری مطرح خواهد شد که می تواند تاثیر شگرفی بر منطقه داشته باشد.   گفتنی است در پایان مراسم از 38 تن از دریانوردان نمونه و برتر با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل بعمل آمد.شایان ذکر است اجرای سرود ملی توسط گروه رزم نواز دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر ، کلیپ معرفی ارگانهای دریایی و معرفی بندر نوشهر ، شط خدایی و همچنین اجرای موسیقی سنتی بهمراه پذیرایی از مدعوین از برنامه های متنوع این مراسم بود.
 
۱۱ مهر ۱۳۸۹ ۱۴:۱۲
روابط عمومی |
کد خبر : ۵,۶۳۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید