افزایش ۳.۵برابری صادرات کالا از بندر چابهار/ رشد ۴۱درصدی مجموع عملیات تخلیه و بارگیری در سال گذشته 3200 نفر در ایام نوروز 1401 از بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کردند پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت یوم‌الله ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی رشد ۷۸ درصدی واردات کالای اساسی از بندر چابهار / افزایش 3.5 برابری صادرات کالا / جذب سرمایه گذاری ۲۱۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی بندر چابهار ظرفیتی برای صادرات مواد معدنی استانهای شرقی کشور تاکید آژانس های سازمان ملل بر تامین سلامت دریانوردان بررسی ابعاد توسعه کریدور شمال-جنوب با توجه به پتانسیل‌ بندر چابهار برگزاری مانور مقابله با آلودگی نفتی به صورت استانی در بندر چابهار تلاش برای اقدامات جدی و عملی طرف هندی برای تجهیز بندر چابهار/ گام های عملی توسعه بازار با استفاده مطلوب از ظرفیت ها/ بررسی راهکارها و رفع موانع توسعه فعالیت های بین المللی تجاری اجرای مانور جستجو و نجات دریایی با پهپاد در بندر چابهار
کانال سوئز وارد تجارت سوخت سبز می‌شود
تفاهم نامه ایجاد مراکز بانکرینگ سوخت سبز در مناطق تحت پوشش کانال سوئز با سرمایه گذاری اولیه سه میلیارد دلار بین دولت مصر و کنسرسیومی از شرکت‌های ژاپنی، اماراتی و فرانسوی امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان؛ |به نقل از مانا| با امضای این تفاهم نامه مصر به جرگۀ تأمین کنندۀ سوخت سبز برای کشتی‌ها تبدیل می‌شود.

بر‌ اساس این گزارش این تفاهم نامه با حضور دکتر مصطفی مدبولی نخست وزیر مصر و کنسرسیومی از شرکت‌های فرانسوی، ژاپنی و اماراتی امضا شد.

در این گزارش آمده قرار است با بهرداری از دو فاز این طرح  ۳۵۰ هزار تُن سوخت سبز به منظور ارائه به کشتی‌های عبوری در کانال سوئز در مخازن  ذخیره شود.

 

مصطفی مدبولی نخست وزیر مصر در این مراسم گفت: این تفاهم نامه توسط اداره کل منطقه اقتصادی کانال سوئز، صندوق مستقل مصر، شرکت انتقال برق مصر، اداره انرژی‌های نو و تجدیدپذیر از یک  طرف و کنسرسیوم شرکت‌های ژاپنی، فرانسوی و اماراتی امضا شد که قرار است سوخت هیدروژن و آمونیاک سبز تولید و در مخازن بانکرینگ منطقه ذخیره و به کشتی‌های عبوری تحویل شود.

وی کربن زدایی را جزء اهداف اصلی مسئولان مصری و مسئولان کانال سوئز یاد کرده و گفت: در فاز اول تولید ۱۴۰ هزار تُن و در فاز دوم ۳۵۰ هزار تُن سوخت سبز در برنامه قرار دارد.

وی در پایان گفت: شرکت کشتیرانی مرسک یک ماه پیش قراردادی را برای دریافت سوخت سبز از ذخایر سوخت این کانال  امضا کرده و داوطلب خرید این گونه سوخت شده است.

۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۳۴
مانا |
کد خبر : ۵۷,۸۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید