افزایش ۳.۵برابری صادرات کالا از بندر چابهار/ رشد ۴۱درصدی مجموع عملیات تخلیه و بارگیری در سال گذشته 3200 نفر در ایام نوروز 1401 از بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کردند پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت یوم‌الله ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی رشد ۷۸ درصدی واردات کالای اساسی از بندر چابهار / افزایش 3.5 برابری صادرات کالا / جذب سرمایه گذاری ۲۱۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی بندر چابهار ظرفیتی برای صادرات مواد معدنی استانهای شرقی کشور تاکید آژانس های سازمان ملل بر تامین سلامت دریانوردان بررسی ابعاد توسعه کریدور شمال-جنوب با توجه به پتانسیل‌ بندر چابهار برگزاری مانور مقابله با آلودگی نفتی به صورت استانی در بندر چابهار تلاش برای اقدامات جدی و عملی طرف هندی برای تجهیز بندر چابهار/ گام های عملی توسعه بازار با استفاده مطلوب از ظرفیت ها/ بررسی راهکارها و رفع موانع توسعه فعالیت های بین المللی تجاری اجرای مانور جستجو و نجات دریایی با پهپاد در بندر چابهار
۱۸ می؛ روز جهانی زنان در دریانوردی شد
پیرو شعار سال ۲۰۱۹ با عنوان "توانمندسازی زنان در دریا" و قطعنامه مجمع سازمان جهانی دریانوردی، ۱۸ می (۲۸ اردیبهشت) به عنوان روز جهانی زنان در دریانوردی انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، به نقل از آیمو، به مناسبت روز جهانی زنان در دریانوردی، سمپوزیومی بین‌المللی با موضوع "آموزش، شفافیت، به رسمیت شناختن: حمایت از یک محیط کاری بدون موانع"، به طور مجازی در ۱۸ می ۲۰۲۲ برگزار می شود.

این سمپوزیوم نیاز به حضور زنان در جامعه دریایی، کشتی‌ها و در کل بخش دریایی و به‌طور گسترده‌تر در سطوح تصمیم‌گیری های کلان را برجسته می کند؛ این سمپوزیوم همچنین به توسعه مهارت های زنان در بخش دریایی خواهد پرداخت.

 

زنان بخش جدایی ناپذیر از نیروی کار دریانوردی هستند که به موفقیت خطوط کشتیرانی، بنادر، خدمات خشکی و غیره کمک می کنند.

روز جهانی زنان در دریانوردی هر سال در "۱۸ می" برگزار خواهد شد و امسال برای اولین بار این رویداد برگزار می شود.

هدف از برگزاری روز جهانی زنان در دریانوردی ترویج استخدام، حفظ و اشتغال پایدار زنان در بخش دریایی، ارتقای جایگاه زنان در دریا، تقویت تعهد آیمو به هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (برابری جنسیتی) است.

 

از کشورهای عضو IMO، صنایع دریایی و همه افراد دیگر فعال در صنعت دریانوردی دعوت می شود تا روز جهانی زنان در دریانوردی را به شیوه‌ای مناسب ترویج داده و جشن بگیرند.

 

کیتاک لیم، دبیر کل سازمان بین‌المللی دریانوردی، در این خصوص گفت: هدف از پاسداشت چنین روزی، تلاش‌های بیشتر برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد، خصوصا برابری جنسیتی است؛ این روز پیرو شعار سال  ۲۰۱۹ با عنوان "توانمندسازی زنان در دریا" و قطعنامه مجمع به تصویب رسیده است.

 

وی افزود: بسیار خرسند هستم که کشورهای عضو به فراخوان برای دستیابی به محیطی بدون مانع برای زنان پیوسته اند، به طوری که همه زنان بتوانند به طور کامل، ایمن و بدون مانع در فعالیت های جامعه دریایی، از جمله دریانوردی و کشتی سازی شرکت کنند.

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۵۳
مانا |
کد خبر : ۵۷,۹۴۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید