آغاز دوره آموزشی اطفاء حریق در بنادر صیادی سیستان و بلوچستان
در راستای آشنایی خدمه شناورهای سنتی و لزوم ایجاد تمهیدات ایمنی و آمادگی برای مقابله با خطرات احتمالی به ویژه آتش سوزی در بنادر صیادی استان، دوره آموزش عملی اطفاء حریق توسط تیم های ایمنی و حفاظت دریایی و HSE اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در بندر صیادی رمین برگزار شد.

به گزارش اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی افزود: این دوره با هدف ارتقاء آگاهی از خطرات احتمالی آتش سوزی و نحوه مقابله با آن برای صیادان بندر رمین برگزار شد تا ضمن آشنایی با اصول مقابله با آتش، صیادان محلی بتوانند در مواقع ضروری جان و مال خود و دیگران را نجات دهند.

 

سیداحمد هاشمی افزود: با توجه به لزوم آشنایی خدمه شناورهای سنتی به روش های مقابله با حریق و نحوه استفاده از خاموش کننده های دستی، اداره کل بنادر و دریانوردی با محوریت دو اداره  ایمنی و حفاظت دریایی و HSE بندر به منظور عمل به مسئولیت های اجتماعی خود نسبت به برگزاری دوره آموزشی اطفاء حریق با استفاده از خاموش کننده های دستی در بنادر صیادی استان اقدام می کند.

 

وی با بیان اینکه دوره آموزشی مذکور از روز گذشته آغاز و در کلیه بنادر سیستان و بلوچستان اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد: این تیم به صورت دوره ای به همه بنادر صیادی خواهد رفت و با هماهنگی اداره کل شیلات استان به صورت همگانی با حضور متولیان امر و خدمه شناورها نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام خواهد نمود.

 

وی در پایان به لزوم فرهنگ سازی برای ارتقاء ایمنی دریایی در میان صیادان تاکید و تصریح کرد: مرکز اضطرار دریایی استان به شماره تلفن ۱۵۵۰ بدون پیش شماره، به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت اطلاعات و هماهنگی در کلیه سوانح دریایی از جمله حریق می باشد.

۹ تیر ۱۴۰۱ ۱۰:۵۲
کد خبر : ۵۸,۶۱۷
Loading

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید