نشست بررسی فرصت ها و چالش های بندر چابهار در افق کریدور شمال – جنوب با حضور معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی/ اهمیت بندر چابهار در ترانزیت کالا از کریدور ترانزیتی شرق کشور
با حضور معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و رئیس و اعضای انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران، فرصت ها و چالش های بندر چابهار در افق کریدور ترانزیتی شمال – جنوب بحث و بررسی شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، نشست بررسی چالش ها و مشکلات بندر چابهار جهت فعال سازی کریدور ترانزیتی شمال - جنوب و محور ترانزیتی شرق کشور در روزهای ۲۱ و ۲۲ تیرماه با حضور اعضای هیأت مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران، شرکتهای کشتیرانی، فورواردرها و صاحبان کانتینر در بندر چابهار برگزار گردید.

 

در این نشست دو روزه که با حضور افندی زاده معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مدیران سازمانها و وزارتخانه های دولتی مرتبط در زنجیره ترانزیت کالا برگزار گردید، مسائل و مشکلات مختلفی که طی سالهای اخیر در زمینه ترانزیت کالا از بندر چابهار و بویژه حمل و نقل کانتینری وجود داشت، مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفت.

گفتنی است کارشناسان و مدیران حاضر پس از بررسی موضوعات مختلف، بسته پیشنهادی دربرگیرنده راهکارهایی جهت اصلاح مشکلات و رویه ها در بخشهای مختلف حمل و نقل دریایی و زمینی، گمرک، تجارت و لجستیک را ارائه کردند.

 

 معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در این نشست با اشاره به جلسات قبلی این وزارتخانه با مقامات کشور روسیه و علاقه مندی این کشور جهت سرمایه گذاری در بندر چابهار؛ ضمن استقبال از پیشنهادات مطرح شده، به برنامه این وزارتخانه جهت ترانزیت ۲۰ میلیون تن کالا در سال جاری از کشور اشاره کرده و نقش بندر چابهار و کریدور ترانزیتی شرق کشور را در تحقق این هدف حائز اهمیت شمرد.

 

۲۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۵
کد خبر : ۵۸,۸۰۳
Loading

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید